Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chystá se útok na Petru Paroubkovou, varuje ODS

Česko

  14:50aktualizováno  16:23
PRAHA - Občanští demokraté se bojí o zdraví Petry Paroubkové. Mají totiž informace, že na ni chce někdo zaútočit, až bude doprovázet svého manžela Jiřího Paroubka na některý z předvolebních mítinků ČSSD. LN to potvrdil volební manažer ODS Ivan Langer.

Margarita v televizi. Choť předsedy ČSSD Petra s dcerou před televizní diskusí Paroubek-Nečas. Lídr ODS dorazil bez rodiny. foto: ČTK

"Takové informace jsme zachytili. Zdůrazňuji ale, že jsou neověřené," řekl LN Langer s tím, že by k útoku mělo dojít na některé z akcí v Ústeckém kraji, kde Paroubek kandiduje.

ODS se proto rozhodla na nebezpečí upozornit na dnešní tiskové konferenci Modrého týmu. Paroubková podle šéfa marketingu ČSSD Petra Dimuna odmítla nabídku na policejní ochranu. Mluvčí policie v Ústeckém kraji Ilona Novotná řekla, že pokud budou mít policisté informace o nějakém chystaném útoku, budou podle toho postupovat.

Paroubek to bere vážně
ČSSD Langerova slova vzala vážně. "Považujeme prohlášení Ivana Langera o chystaném fyzickém útoku na manželku předsedy ČSSD Petru Paroubkovou za mimořádně závažné, a to v kontextu předchozích útoků na ČSSD, včetně inzultace Bohuslava Sobotky," napsal předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek v prohlášení.

VIDEO z výcviku Modrého týmu

Členové Modrého týmu ODS zároveň na ČSSD podali žalobu kvůli ochraně osobnosti. Stranu totiž kvůli spojování Modrého týmu s útoky na sociálně demokratických mítincích viní z poškozování dobrého jména. Reagovali tak na slova Tvrdíka, který je přirovnal ke komandům.

Žalobu na ČSSD kvůli Tvrdíkovým výrokům a "manipulativnímu" videu podalo sedm členů Modrého týmu. "Nežádáme o žádnou finanční satisfakci, chceme pouze omluvu pro všechny, kteří byli tímto způsobem očerněni ze strany ČSSD," řekl koordinátor Modrého týmu Petr Mach.

Na útoku může mít zájem ČSSD, tvrdí Langer
Langer doufá, že po prozrazení útoku od něj jeho strůjci ustoupí. "Pokud o tom někdo uvažoval, tak doufám, že po zveřejnění této informace od toho ustoupí," uvedl Langer. A pokud ne, bude prý alespoň zřejmé, že ODS nemá s napadením Paroubkové nic společného.

Kdo útoky organizuje, si Langer netroufal říct. "To jde nad rámec mého chápání, kdo by něco takového mohl organizovat," sdělil. Nepřímo ale naznačil podezření, že za nimi mohou stát lidé z okolí ČSSD. "V okamžiku, kdy vidím tu nenávistnou kampaň ze strany sociální demokracie, tak se ale člověk posouvá někam, kde nikdy nebyl, a pak už si vnitřně připouští, že by se něco takového mohlo stát," dodal Langer. 

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...