Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cigoška, couvání, bouračka...To je hrozná p*del tady, volal Janoušek po nehodě

Česko

  13:32aktualizováno  19:39
PRAHA - Soudní síní zněly odposlechy Romana Janouška, které podle státní zástupkyně dokazují, že lobbista viděl sraženou ženu.

Pražský městský soud pokračuje v projednávání dopravní nehody lobbisty Romana Janouška. foto: ČTK

"Kotě, paní do mě nacouvala, pak přijelo asi 200 policajtů. Potřebuju nějaký doklady." (Janoušek ženě těsně po nehodě)

"Normálně cigoška, couvání, bouračka... 400 novinářů, 18 policejních vozů. To je hrozná prdel tady." (Janoušek těsně po nehodě)

"Normálně mám pouta, dali mi medvěda... ne, dělám si prdel..." (další telefonát po nehodě)

"Proti mně vylítla metr padesát vysoká Asiatka a řvala na mě, že mě zabije. Já jí řekl: Chceš nějaký prachy. A najednou vedle zastaví bavorák, tmavý skla, tak jsem si řekl: Aha."  (dále lobbista popisuje, že v BMW podle byli "podivní muži")

"Normálně jedu a kilometr před kruhákem to někdo zašlápne. Tak jsem do ní ťuknul. Vietnamka metr padesát, kopala mi do dveří a říkala, co všechno mi vyvede. Vona udělala dvojitej kotrmelec, trojitý salto, zlomila si ruku, nohu, za ušima a za prdelí." (Janoušek popisuje v telefonu neznámému muži, co se stalo sražené ženě. V telefonátech neustále zmiňuje, že na něho byl spáchán podvod.)

Janouškovi hrozí 10 let

Státní zástupkyně Jana Kadeřábková chce pro lobbistu Romana Janouška trest na samé spodní hranici sazby za pokus o vraždu, tedy deset let vězení. V závěrečné řeči pro něj navrhla také pětiletý zákaz řízení. Podnikateli hrozí za sražení ženy po dopravní nehodě až 18 let za mřížemi. Jeho advokát Vít Široký označil právní kvalifikaci žalobkyně za absurdní, o pokus vraždy podle něj nešlo.

"Mám za to, že bylo prokázáno, že obžalovaný se skutků popsaných v obžalobě dopustil," uvedla u pražského městského soudu Kadeřábková. Podle ní Janoušek usedl za volant po předchozím požití alkoholu ve stavu, který vylučoval bezpečné ovládání vozu.

Žalobkyně zpochybnila Janouškovo tvrzení, že sraženou ženu neviděl a o incidentu nevěděl. Z přehraných policejních odposlechů totiž mimo jiné vyplynulo, že lobbista krátce po nehodě telefonicky sdělil manželce, že mu "baba hodila šipku na kapotu". "Udělala dvojitej kotrmelec, trojitý salto, zlomila si ruku, nohu za ušima a pod prdelí," popsal v dalším hovoru.

Podle Kadeřábkové, jejíž závěr podpořil i revizní posudek z brněnského Ústavu soudního inženýrství, Janoušek o přítomnosti ženy před svým vozem v okamžiku kolize věděl. Nejprve proti ní prý dvakrát popojel a tímto najížděním ji vytlačil ze středu vozu k pravému přednímu světlu. "Když se rozsvítila zelená, prudce akceleroval a rozjel se proti poškozené. Musel minimálně vědět, že při takové rychlosti a akceleraci ji může usmrtit," prohlásila.

"Nepopírám, že došlo k těžké újmě. Nepopírá to ani klient. Ale tato právní kvalifikace je pro mě absurdní," kontroval podnikatelův advokát. Připomněl například dopravní nehodu zpěvačky Dary Rolins, která při ní na rozdíl od Janouška usmrtila člověka a "nikoho ani nenapadlo kvalifikovat to jako vraždu".

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!