Cizinci tvrdí, že je Češi často ponižují

PRAHA Mnozí cizinci žijící trvale v Česku jsou přesvědčeni, že se zde zejména v posledních dvou letech zlepšily jejich podmínky z hlediska přístupu státu.

Vztah Čechů k příslušníkům menšinových národů však podle nich stále zdaleka není ideální; obvykle se k nim dokonce chovají jako k lidem nižší kategorie.

Na konferenci nazvané Současná situace v oblasti integrace cizinců v ČR a Evropě to řekla ředitelka pořádajícího sdružení Slovo 21 Jelena Silajdžičová.

„Cizinci žijící v Česku se často ocitají v ponižujících situacích. Češi je většinou berou jako lidi nižší kategorie a to každého normálního člověka samozřejmě strašně uráží. To bolí,“ prohlásila Silajdžičová.

Vstoupit do diskuse
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.