Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co hřeje víc? Slunce nebo vzduch?

Česko

SLOVO ODBORNÍKA

Mám ráda opravdu teplou vodu, ale i když v létě sluníčko svítí, nebývá voda v bazénu podle mých představ. Pomůže instalace solárních panelů?

K. Savická, Otrokovice Jistě. Solární systém ohřevu vám pomůže zvýšit teplotu vody v bazénu až o 6 stupňů, a to už je znát. Navíc si díky němu výrazně prodloužíte koupací sezonu. Často až na dobu od poloviny května do konce září. Takže solární panely vřele doporučuji. Aby však systém fungoval, musí být připojen k pískové filtraci, která sama o sobě není zrovna levná. Nicméně i to už někteří prodejci rozumně vyřešili. A nabízejí lidem bazény se solárním systémem, výkonnou pískovou filtrací i s nezbytným skimmerem v cenově zvýhodněných sadách.

Prý existují speciální tepelná čerpadla na ohřev vody v bazénech. Je to pravda? Jaké jsou jejich výhody a dají se sehnat za rozumnou cenu?

Evžen Sluka, Praha 12 Tepelné čerpadlo je velmi zajímavou možností, jak efektivně ohřívat vodu v rodinných bazénech. Dokáže totiž zhodnocovat teplo z okolního vzduchu nezávisle na slunečním svitu a ohřát tak vodu v bazénuo6až 12stupňů. Takže klidně může být celé léto pod mrakem a vy se budete koupat od dubna do října. Oproti jiným elektrickým ohřevům vody je tepelné čerpadlo mimořádně úsporné - z jediné dodané kW vyprodukuje 5kW tepla! A také už neplatí, že kvalitní tepelné čerpadlo je cenově nedostupné. Nejvýhodněji se teď dá například koupit v Mountfieldu. Díky 33 procentní ekologické dotaci je tam teď v lednu k mání už za 23 525 korun, ale cena může být ještě nižší, když si vytočíte na Kole štěstí některou z vyšších slev - například 20%, 70% nebo až 100% slevu.

Ing. Tibor Balko, specialista na bazénové technologie

Kategorie| 1,PR článek

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Mohlo by vás zajímat