Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co koupit ženě k Valentýnu?

Česko

MÓDNÍ ORDINACE KLÁRY KLEMPÍŘOVÉ

Dobrý den, minulou sobotu jste v poradně doporučovala dárek k Valentýnu pro muže. Co mají ale muži dávat ženám? Mám pocit, že moje žena už má vše, co potřebuje.

J. Dvořák, Praha Ale jděte - každá žena přece potřebuje spoustu nepotřebných krásných věcí! Takových kabelek, parfémů, hodinek a šperků není nikdy dost. I když si myslím, že o svátku svatého Valentýna nejde ani tak o hodnotné dárky jako o vyznání lásky. A to můžete udělat různými způsoby. Snídaní do postele, vámi uvařeným obědem nebo romantickou večeří.

Protože jsme ale v módní ordinaci, a ne v psychologické poradně, pokusím se vám doporučit, jakým nositelným dárkem byste mohl vaší milé udělat radost.

Darujte šperk. Jako první uvedu nejdražší variantu, diamanty. Ty jsou nejhodnotnější, jejich cena časem jen vzrůstá, a tak se hodí při významnějších vyznáních, jako je žádost o ruku či poděkování za dlouhá léta společného života. Jedny z nejkvalitnějších šperků vyrábí česká společnost Alo diamonds.

Na jejich stránkách www.alo.cz můžete vybírat jak z tradičních modelů, tak ze speciální kolekce ALOve, kde je hlavním motivem srdce.

Mnohé ženy však dnes raději uvítají moderní šperky od známých fashion značek. Pro ty bych doporučila srdce na dlouhém řetízku od značky DKNY, náramek s dvěma srdci od Moschino (www.klenotyaurum. cz) nebo srdcové náušnice od Guess (www.hibernia.cz). Krásnou (a zdravou!) luxusní bižuterii má též Dyrberg/ Kern (www.dyrbergkern.cz). U nich seženete barevná srdce se vzkazy - multifunkčními přívěsky na karabince. V OC Arkády na pražské Pankráci mají v butiku Miror valentýnskou akci. K nákupům z kolekce Pandora (www.pandora-jewelry. com/cz) dostanete stříbrné srdce zdarma.

Pokud vám bižuterie jako dárek přijde málo praktická, můžete darovat hodinky.

V kolekcích značek Storm, Swatch (na obrázku) a Tissot mají stylové srdcové kousky.

Svoje dotazy pište na modniordinace@lidovky.cz