Středa 26. ledna 2022, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co se dělo v domě zabité spisovatelky? Policie tápe

Česko

  8:54
BRNO - Vrah, nebo korunní svědek? Vyšetřovatelé vraždy brněnské spisovatelky Simony Monyové zatím přešlapují na místě. Nemohou stále vyslechnout jejího manžela Borise Ingra.

Spisovatelka Simona Monyová foto: monyova.cz

Výpověď bude klíčová: v době, kdy úspěšnou autorku ženských románů kdosi ubodal, byl v domě. Zřejmě vraždil, obviněn ale zatím nebyl. Kvůli vážným zraněním zůstává v nemocnici, podle některých informací ho lékaři uvedli do umělého spánku. "Zatím není jasné, kdy bude schopen výslechu," říká policejní mluvčí Petra Vedrová.

VÍCE O VRAŽDĚ SPISOVATELKY

Monyová obětí násilí? Policie nic nevěděla

Původ zranění Ingra nikdo nepotvrdil, neoficiální informace, kterých se v Brně rojí celá řada, mluví o tom, že nese nejen následky bodných zranění, ale také že po činu skočil z okna – poprvé pád utlumilo auto, podruhé dopadl na zem.

Boris Ingr

Spisovatelka byla zabita minulou středu večer ve svém domě, vážná zranění utrpěl i její muž. "Nikdo jiný kromě manželů v době vraždy v domě nebyl, proto je jeho svědectví stěžejní. V podstatě stále nevíme, co se přesně odehrálo," upřesnila Vedrová. Alespoň částečně pomoci by mohla také chůva sedmiletého syna Monyové.

Zájem o knihy Monyové prudce stoupl

Knihkupci vyprodávají poslední kusy knih zavražděné spisovatelky, dotisk knih je ale zatím nejistý. Nakladatelem Monyové totiž byl její manžel, kterého policie podezřívá, že svou ženu zavraždil.
Nárůst zájmu o romány o manželství a lásce, kterými si Monyová získala přízeň celé řady čtenářů, hlásí zejména velká knihkupectví. "Od středy, kdy se informace o tragické smrti autorky objevila, jsme zaznamenali, že zájem o její knihy vzrostl o 400 procent," řekla ČTK mluvčí knihkupectví Luxor. Vyšší prodejnost autorčiných děl hlásí i konkurenční Kanzelsberger.

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat