Neděle 9. srpna 2020svátek má Roman 32 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co se nestalo v roce 2012, ale stát se mělo

21.12. 2012 má podle některých výkladů nastat konec světa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 21.12. 2012 má podle některých výkladů nastat konec světa. | foto: Shutterstock

PRAHA Dětský kanál, konec světa, funkční registr. Co se od roku 2012 očekávalo, ale nevyplnilo se? Projděte si přehled serveru Lidovky.cz.

Nevyzpytatelný registr vozidel

Co se mělo stát: Na ministerstvu dopravy měl být připraven nový registr vozidel, který by propojil databázi aut s ostatními státními databázemi. Tím se měl zejména zkomplikovat život zlodějům aut, kteří ve velkém využívají Českou republiku jako "pračku" kradených aut.

Co se stalo: Život nového registru vozidel však skončil velmi rychle. Po svém puštění v červenci roku 2012 fungoval jen hodinu než celý zkolaboval.

Na registrech řidiči čekají i několik hodin.

Počítačový software nového registru stál 37 milionů, za provoz registru má ministerstvo zaplatit dalších zhruba 33 milionů korun. Kolabující registr byl také oficiálním důvodem pro konec ministra dopravy Pavla Dobeše. Registr dodnes plně nefunguje.

ČTĚTE TAKÉ:

Dětský kanál České televize a změny v rozhlase

Generální ředitel ČT Petr Dvořák představil nové logo České televize v galerii DOX

Co se mělo stát: Nový generální ředitel České televize Petr Dvořák měl při svém zvolení do funkce velké plány se zřízením nového vzdělávacího kanálu pro děti a mládež. Stejně tak nový šéf Českého rozhlasu Peter Duhan plánoval velké změny v programových okruzích, sloučení některých stanic a zavedení nových.

Co se stalo: Oba šéfové veřejnoprávních médií od svých plánů neustoupili, museli ale jejich realizaci odsunout do příštího roku. Petr Dvořák totiž zjistit, že televize nemá na nový kanál peníze, plány Petera Duhana byly zase tak smělé, že je pro jejich náročnost musel rovněž odložit.

ČTĚTE DÁLE:

Neočekávaný neúspěch oštěpaře Veselého

Vítězslav Veselý se ve svých hodech stále zlepšuje.

Co se mělo stát: Poté, co český oštěpař Vítězslav Veselý v kvalifikaci na letních olympijských hrách v Londýně hodil oštěpem 88,34 metrů, očekávalo se, že si z her odnese alespoň medaili, ne-li přímo zlato.

Co se stalo: Ve finále ovšem přišlo zklamání. Veselý hodil o rovných pět metrů méně, než v kvalifikaci. K získání bronzové medaile by mu přitom stačilo hodit o pouhých 78 centimetrů více.

Češi na olympijských hrách 2012:

Zákon o stávce

Silnice zatarasí balíky slámy.

Co se mělo stát: Český právní řád ani po dvaceti letech stále neupravuje právo na stávku, což přináší mnoho problémů. Iniciativy se chopilo Ministerstvo práce a sociálních věcí, které připravilo věcný záměr zákona o pávu na stávku

Co se stalo: Po pádu ministra Jaromíra Drábka se projednávání návrhu zaseklo na mrtvém bodě. Stále leží na vládě a chybějící právní úprava tak stále přináší problémy.

Konec světa

21.12. 2012 má podle některých výkladů nastat konec světa.

Co se mělo stát: 21. prosince 2012 Podle některých výkladů Mayského kalendáře skončit svět tak, jak ho známe. O předpovědích konce světa a reakcích obyvatel různých konců světa na ně se s přibývající frekvencí psalo po celý rok, v prvních třech prosincových týdnech pak takřka každý den.

Co se stalo: Svět neskončil a my Vám tak můžeme popřát vše nejlepší v Novém roce!

ČTĚTE VÍCE:

,

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!