Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: ČSSD válcuje soupeře miliony i dejte zbytky sousedům

Česko

  20:00
PRAHA - Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Delegáti na sjezdu ČSSD v Ostravě. foto: FOTO: MAFRA - Jiří Salik Sláma

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

ČSSD má dvakrát dražší kampaň než ODS. Musela se zadlužit

V letošních volbách se hraje nejen o hlasy voličů a potažmo křesla ve sněmovně. Stranické pokladnice zejí prázdnotou. Dobrý výsledek ve volbách je ale brzy může naplnit. ČSSD investuje do kampaně asi 90 milionů korun, dvakrát více než ODS. Pokud ale uspěje u voličů, může obratem inkasovat stamiliony.

ČTĚTE VÍCE:

Trafiky pro poslance byly korupcí, myslí si většina lidí v průzkumu

Dvě třetiny občanů důvěřují olomouckému vrchnímu žalobci Ivu Ištvanovi. Jen 38 procent dotázaných však věří, že kauza trafik pro exposlance ODS, kterou Ištvan odstartoval, skončí prokázáním korupčního jednání a pravomocným odsouzením údajných viníků. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM.

ČTĚTE VÍCE:

Zeman s 'vydíráním' u podnikatelů narazil. Je to zvůle, řekl Kalousek

Svaz průmyslu a dopravy nepovažuje za šťastný návrh prezidenta Miloše Zemana na "zpoplatnění" účasti na podnikatelských misích v zahraničí. Kritika nápadu zaznívá také z ODS, TOP 09 i ČSSD.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Radiožurnál sponzoruje vysílání Ženy za pultem. Nevidí na tom nic špatného

Veřejnoprávní Radiožurnál se rozhodl zviditelnit ve spojení s normalizačním seriálem Žena za pultem. Na TV Barrandov se tak každé pondělí diváci dozví, že pořad stanice sponzorovala. Český rozhlas na spojení nevidí nic zvláštního, ospravedlňuje ho sledovaností a dobrým vysílacím časem.

ČTĚTE VÍCE:

Exposlanec Zgarba měl utajenou smlouvu u ČD Cargo. Za půl milionu

Když přišel exposlanec a číslo tři na kandidátce ČSSD na Vysočině Petr Zgarba o místo v poslanecké lavici, dokázal si obstarat zajímavý vedlejší příjem - začal radit státní firmě ČD Cargo.

ČTĚTE VÍCE:

Za zkaženou dovolenou bude náhrada. Změní to občanský zákoník

Bazén v havarijním stavu, nebo špatný hotel. Místo klidné dovolené komplikace. Češi se však úspěšně brání praktikám některých cestovních kanceláří. Problém vyřeší nový občanský zákoník.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Gang a roky ve vězení. Malého Pelého si skaut vyhlédl za mřížemi

Každý hned na první pohled poznal, že má velké nadání. Vždyť mu také po brazilské legendě přezdívají Malý Pelé (Le Petit Pele). Jenže jak rychle kariéra belgického hráče narozeného v Demokratické republice Kongo začala, tak rychle se také zastavila. Když měl přestoupit do anglického West Hamu, dohnala ho temná minulost. Dnes šestadvacetiletý Ilombe Mboyo býval členem gangu, v sedmnácti s kumpány znásilnil čtrnáctiletou dívku a roky strávil ve vězení. A za mřížemi také jeho těžko uvěřitelný fotbalový příběh začal.

ČTĚTE VÍCE:

Děti potřebují pravidelný režim, i odpolední klid, shodují se odborníci

Děti by se ke spánku neměly nutit, shodují se dětští pedagogové i lékaři. Server Lidovky.cz je oslovil poté, co úřad ombudsmana vydal zprávu, ve které vzkazuje rodičům, že pokud ve školce nutí dítě spát, bude to řešit inspekce. Stejně nepřípustné je ale podle oslovených odborníků dětem odpočinek upírat. Pokud spát nechtějí, měly by přesto dodržovat klidový režim.

ČTĚTE VÍCE:

Vylepšení domácího rozpočtu? Prodejte zbytky od večeře sousedům

Zbytky od večeře v plastových krabičkách, které se týden povalují v lednici a nakonec skončí v odpadkovém koši. Typický obrázek známý v každé domácnosti. V Athénách na tenhle problém teď vyzráli: přebytky od večeře nabízejí domácnosti na webových stránkách za drobný poplatek sousedům z okolí.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...