19. listopadu 2013 19:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: hledání vraha politika ČSSD i Angličané vyděšení z českého čerta

Policie při práci za domem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie při práci za domem. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Houska byl zavražděn. Exhejtmanka Vaňhová se zhroutila
V pondělí večer byl zastřelen partner náměstkyně ústeckého hejtmana Jany Vaňhové Roman Houska, který byl vlivným členem severočeské ČSSD. Policie po pachateli pátrá, na případ uvalila informační embargo. Vaňhová se kvůli události zhroutila. 

ČTĚTE VÍCE:

'Tisíciletá voda' na Sardinii. Zemřelo na 20 lidí, další se pohřešují
Nejméně 16 obětí si vyžádaly záplavy vyvolané přívalovým deštěm na Sardinii, kde stovky lidí přišly o střechu nad hlavou. Italská vláda v úterý vyhlásila na středomořském ostrově stav ohrožení. Voda v ulicích města Olbia, které patří k nejpostiženějším oblastem na severu Sardinie, dosáhla výšky až tří metrů. Stovky lidí byly evakuovány a někteří se pohřešují, informovala dnes agentura ANSA. 

ČTĚTE VÍCE:

Šéfredaktorem Lidových novin se stane István Léko
Novým šéfredaktorem deníku Lidové noviny se od 1. prosince stane István Léko. Léko je investigativní novinář, poslední tři roky řídil zpravodajský a analytický server Česká Pozice, předtím více než dvanáct let vedl ekonomický týdeník EURO. 

ČTĚTE VÍCE:

 

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Zavražděný Houska? Mafián, o kterém nelze říct nic dobrého, tvrdí politici ze severu
Disponoval dobrými kontakty, měl vliv, své lidi a díky tomu všemu dokázal získat, co chtěl. Proč získal zavražděný Roman Houska pověst severočeského mafiána? Server Lidovky.cz se ptal místních politiků. "Znám ho jen v tom negativním smyslu, ale vražda?" reagoval například ústecký senátor Jaroslav Doubrava. 

ČTĚTE VÍCE:

Angličané jsou zděšení z našeho čerta, který straší děti, říká Češka
Anna Filkuková bydlí v anglickém městečku Hertford. Dříve prý nepomýšlela na to, že by se přestěhovala natrvalo, dnes už je jí tato představa budoucnosti bližší. "Navzdory skvělému sortimentu jídel i nápojů mi chybí takové obyčejné věci jako český chléb a pochoutky typu Pribináček, Termix nebo Lipánek," říká. Server Lidovky.cz přináší další díl seriálu Češi v cizině.

ČTĚTE VÍCE:

Benzín o 3 koruny levnější než průměr? Nesmírně podezřelé, říká šéf berních kontrolorů
Krácením daní u pohonných hmot si podvodníci přicházejí na stamiliony. V rozhovoru se serverem Lidovky.cz to uvedl šéf Generálního finančního ředitelství Jan Knížek, jehož lidé proti nim o víkendu uspořádali letošní největší zátah, při němž zabavovali i celé pumpy. "Nepamatuji si nic podobného," komentuje akci Knížek. 

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Teplá a rychlá večeře. Zahřejte se v sychravém počasí polévkami
Nezbývá vám večer po práci čas na dlouhé vaření? Nestíháte, ale přesto máte chuť na něco, co vás v podzimním počasí zahřeje? Zkuste si uvařit polévku. 

ČTĚTE VÍCE:

Rodinný dům ve městě? Pleskotova moderna s retro prvky v Podolí
Kdybychom chtěli sestavit seznam největších pověr v oblasti architektury a bydlení, na jednom z předních míst by se zcela určitě objevila ta, že rodinný dům a město jsou neslučitelné pojmy. 

ČTĚTE VÍCE:

V New Jersey si vychvalují Jágra: Je lepší než dřív
Když v létě z klubu odcházel elitní střelec Ilja Kovalčuk, málokdo věřil, že bude možné ho nahradit. Jaromír Jágr však navzdory pokročilému věku předvádí v New Jersey tak dobré výkony, že se objevují hlasy o větším přínosu, než jaký měl pro tým o 11 let mladší ruský snajpr. 

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!