Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: imunita, Kotroušův korupční mustr i 'nezávadná éčka'

Česko

  20:00
PRAHA - Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Zástupkyně předkladatelů Kateřina Klasnová zdůraznila, že doživotní imunita je rarita. foto: ČTK

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Sněmovna zrušila doživotní imunitu poslanců. Kdo hlasoval proti?

Sněmovna opět schválila ústavní novelu, která omezí imunitu zákonodárců a ústavních soudců. Předloha, kterou nyní posoudí Senát, ruší doživotní imunitu. Beztrestnost by trvala jen po dobu mandátu.

ČTĚTE VÍCE:

Sníh komplikoval dopravu, policisté evidují vysoký počet nehod

Řidičům jízdu i ve středu stále komplikoval sníh, zvláště na silnicích nižších tříd ležela pořád ujetá vrstva sněhu. Situace se ale oproti úterku výrazně zlepšila. V úterý totiž silné sněžení nejen ztížilo silniční provoz, ale také zcela uzavřelo některé hraniční přechody a především způsobilo nejvyšší počet nehod za posledních pět let.

ČTĚTE VÍCE:

České dráhy mají čas. Stížnost na zimu ve vlaku vyřídí na jaře

Stížnost na nevytopený vlak Českých drah se může pořádně protáhnout. Pokud ji cestující podá v únoru, může se stát, že mu odpověď dorazí někdy v květnu. Dráhy se nicméně brání, že reagují mnohem rychleji, než jim nařizuje vyhláška, tedy za devadesát dní.

ČTĚTE VÍCE:

3 ZPRÁVY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Závodníkům ve Francii ukradli superkola. Speciál se prodával v Česku

Neobjasněná krádež sedmnácti špičkových závodních kol na cyklistickém závodu Tour de Méditerranéen má český přesah. Server Lidovky.cz zjistil, že jeden ze speciálů v ceně 10 tisíc eur (255 tisíc korun) se kdosi snažil prodat v českém on-line bazaru za 90 tisíc korun.

ČTĚTE VÍCE:

Korupční vzoreček strážníka Kotrouše: Čtvrtletně, 5 % v čistým a v obálce

V digitální knihovně serveru Lidovky.cz přibyl nový zajímavý dokument k prostudování. Je jím konečný rozsudek nad bývalým šéfem pražských strážníků Vladimírem Kotroušem. Přečtěte si, jak měl expolicista vymyšleno, že si ročně díky úplatkům přilepší o více než milion korun.

ČTĚTE VÍCE:

Neúspěšná lobby? Poslanec ODS chtěl zavést úlevu solárníkům

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) nedávno odhadl, že podpora štědře dotované fotovoltaiky nás všechny bude stát bilion korun. Jen pár dnů potom ale jeho spolustraník Tomáš Úlehla sněmovně předložil návrh zákona, který zbavuje provozovatele elektráren povinnosti zajistit ekologickou recyklaci vysloužilých solárních panelů. Kritizovaný návrh však získal mizivou podporu a neprošel.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Před 15 lety: Šťastný gól Patery odstartoval český uragán

Připomínáme vám, jak Lidové noviny psaly o hokejovém turnaji století - vítězných olympijských hrách v japonském Naganu. Skvělým způsobem vstoupili na olympijských hrách v Naganu do hokejového turnaje století čeští reprezentanti. V souboji s nevyzpytatelnými Finy byli po většinu zápasu lepším týmem a po gólech Patery, Reichla a Růžičky zaslouženě vyhráli.

ČTĚTE VÍCE:

Škodlivá éčka neexistují, říká odbornice z ministerstva

Strhla se kolem éček zbytečná hysterie, nebo nás stát opravdu před škodlivými látkami nechrání? "Pokud se ukáže, že některá látka nevyhoví toxikologickým testům, dojde k jejímu vyřazení anebo významnému omezení. Tato "hysterie" totiž není je v Česku, ale v celé Evropě," říká v on-line rozhovoru vedoucí oddělení pro speciální potraviny Daniela Winklerová ze Státního zdravotního ústavu.

ČTĚTE VÍCE:

Bulvár otiskl fotky Kate v bikinách. Královský palác zuří

Italský bulvární týdeník Chi i přes protesty britského královského paláce zveřejnil snímky těhotné manželky prince Williama v bikinách.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!