Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: izolace KLDR viděná z vesmíru i (ne)hybatel Janoušek

Česko

  21:15
PRAHA - Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

Roman Janoušek foto: Dan MaternaLidové noviny

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

 Moskva hrozí Ukrajině vojenským zásahem

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v televizním rozhovoru varoval Kyjev, že Rusko na ohrožení ruských občanů odpoví stejně, jako kdyby bylo samo napadeno, a to stejně jako v konfliktu s Gruzií v srpnu 2008 o Jižní Osetii. Tato krátká válka skončila gruzínskou porážkou.  

ČTĚTE VÍCE:

 Amazon po jednání s premiérem ještě zváží stavbu centra v Brně

  Zástupci internetového obchodu Amazon si po jednání s premiérem vzali čas na rozmyšlenou, zda firma postaví své centrum přeci jen v Brně. Uvedla to Česká televize. Investice měla přinést kolem 1500 pracovních míst, místní občané ale poukazovali zejména na velké zvýšení dopravního ruchu, které by práci skladu provázelo.

ČTĚTE VÍCE:

 

Klaus ohlásil sbližování s ODS. Dvě tři jména možná zakroužkuju, říká

Po katastrofálním volebním neúspěchu hnutí kolem Jany Bobošíkové si exprezident Václav Klaus vybral jiného volebního oblíbence. Nadcházející eurovolby jsou sice podle bývalého předsedy občanských demokratů "o ničem", i tak však Klaus předpokládá, že z ODS zakroužkuje na volebním lístku dvě až tři jména.

ČTĚTE VÍCE:

 

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

 ODPOSLECHY: Tu stavbu musím nějak financovat, naléhal Grygárek na Janouška

Jen pár měsíců poté, co Libor Grygárek opustil post náměstka vrchního státního zástupce, probíral s Romanem Janouškem investice, finance a konzultovali lobbistovu nehodu. Odposlechy, které získal server Lidovky.cz, demaskují vztah "politického podnikatele“ a kdysi elitního žalobce.

ČTĚTE VÍCE:

  

Janoušek si myslel, že je hybatelem světa, říkají politici

"Že se o tom dozvídá veřejnost je jistě dobře. Je dobré vědět, jak tento stát funguje," říká ministr Jiří Dienstbier (ČSSD) o zveřejnění odposlechů Romana Janouška. Server Lidovky.cz se ptal politiků na dvě otázky: o čem podle vás odposlechy svědčí? Myslíte si, že je dobře, že veřejnost ví o obsahu nahrávek?

ČTĚTE VÍCE:

 

Snímky ruských bojovníků na Ukrajině? Důkaz, který lze snadno podvrhnout

Ty snímky v úterý obletěly svět: opakující se tváře na kolážích poskládaných z fotografií údajných ruských ozbrojenců. Série snímků dokazuje, že na východě Ukrajiny operují ruské speciální jednotky, shoduje se Kyjev s Washingtonem. Jsou však záběry autentické? „Ať už na nich vidíme cokoli, musíme být obezřetní. Je to důkaz, který lze snadno podvrhnout,“ varuje v rozhovoru pro Lidovky.cz expert na Rusko a komentátor Českého rozhlasu Libor Dvořák.

ČTĚTE VÍCE:

  

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Škromach se vyfotil se Zemanem a Masarykem. První parodie se objevila za pár minut

Senátor Zdeněk Škromach platí na českém Facebooku za nejvýraznějšího politika. Po Hovorech od bazénku teď zaujal fotografií (takzvaným selfie) s prezidentem Milošem Zemanem před obrazem T. G. Masaryka. Za hodinu od zveřejnění jeho fotografii nasdílelo přes 290 uživatelů. Internet také zároveň zaplavily fotomontáže, které si ze Škromachovy fotky utahují.

ČTĚTE VÍCE:

 

Typologie českého závistivce: mladý muž z Moravy lačný po penězích

Více než polovina Čechů někdy ostatním lidem závidí, z toho 38 procent zřídka, 13 procent občas a dvě procenta velmi často. Lidé závidí hlavně peníze, vyplývá z průzkumu, který pro Hypoteční banku uskutečnily v únoru mezi téměř tisícovkou respondentů agentury Confess Research a Stem/Mark.

ČTĚTE VÍCE:

 

Kde obchod nekvete a v noci hoří svíčky. Mapy, které dokazují izolaci KLDR

O poměrech panujících v Korejské lidově demokratické republice se můžete přesvědčit i z vesmíru. Na nočních snímcích z oběžné dráhy připomíná jedna z nejuzavřenějších zemí světa spíše poušť nebo temný oceán s jediným světlým bodem v podobě metropole Pchjongjangu. Stejný pohled nabízejí i mapy námořního obchodu, podle nichž panství kruté dynastie Kimů téměř neexistuje.

ČTĚTE VÍCE:

 

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!