Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: jmenování Bradáčové i statisícové státní hodinky

Česko

  20:00
PRAHA - Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Bradáčová povede Vrchní státní zastupitelství foto:  František Vlček, Lidové noviny

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Blažek se rozhodl a konečně jmenoval Bradáčovou

Lenka Bradáčová stane v čele Vrchního státního zastupitelství v Praze. Po týdnech neochoty ji nakonec jmenoval ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Zároveň ale ministr vznesl obvinění, že se jmenováním Bradáčové kdosi na ministerstvu manipuloval. Většina politiků jemnování Bradáčové vítá.

ČTĚTE VÍCE:

Útraty ministerstev? Rozdané hodinky za statisíce a jazykový kurz za 50 tisíc

Podle slov jednotlivých ministrů to vypadá, že v této zemi neexistují lepší hospodáři, než právě oni. Ale stačí se podívat pod pokličku a situace je rázem trošku jiná. V účetnictví se objevují luxusní hodinky za statisíce, které nikdo neviděl nebo milion korun za jazykový kurz pro pár vybraných úředníků.

ČTĚTE VÍCE:

Sílící dolar zdraží kola i elektroniku

Mnoho výrobních firem působících v Česku řeší dilema. Oslabování koruny vůči dolaru jim snižuje marže v době, kdy vlivem hospodářské stagnace klesají nákupy domácností a prodejci váhají, zda přistoupí ke zdražování. 

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Policie ohluchla. Hovory na chytrých telefonech neslyší

Kriminálníci našli způsob, jak se domlouvat neslyšeni policií. Místo klasického telefonování používají nové komunikační programy využívající internet jako Viber nebo Face Dial, které policejní technici neumějí odposlouchávat. Policie přiznává, že na nové technologie zatím nedokáže pružně reagovat.

ČTĚTE VÍCE:

Romové chtějí žalovat Česko kvůli diskriminaci svých dětí

Mohli chodit na běžnou devítiletku, z ní jít na učiliště či střední školu, pak si najít práci. Místo toho se nejspíše neprávem dostali do praktické školy (dříve zvláštní), ze které moc šancí na to, získat další vzdělání a dobré zaměstnání, nemají.

ČTĚTE VÍCE:

AXA zavede běžné účty. Stane se tak plnohodnotnou bankou

Finanční skupina AXA chce posílit svou pozici v Česku. Po spořicích účtech a hypotékách chce expandující banka AXA Bank z francouzské finanční skupiny AXA Group do své nabídky přidat i běžné účty.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Olympiáda: Kreuziger popírá, že by pomáhal Vinokurovovi

Cyklista Roman Kreuziger se ohradil proti tvrzení, že v sobotním závodu s hromadným startem na olympijských hrách hájil spíše barvy své stáje Astana než České republiky. Zlatou medaili získal po úniku Kreuzigerův týmový kolega Alexandr Vinokurov z Kazachstánu a český cyklista po závodě řekl, že by bylo "neslušné", aby se aktivně snažil o zlikvidování jeho náskoku.

ČTĚTE VÍCE:

Italský pozdrav z benzínky, z níž teče víno

Přijměte prosím report z letošní letní cesty k jezeru Lago di Garda. Už delší dobu mi vrtá hlavou, čím to je, že tam všichni sportují. Kloužou na prknech po hladině bouřícího jezera, lezou po okolních masivech, v sedlech bicyklů polykají kilometry a výškové metry na asfaltových i šotolinových serpentinách. Holt tělocvična Itálie, jak jsem se kdesi dočetl.

ČTĚTE VÍCE:

Mají Oldschool rádi oldschool? Přečtěte si jejich NEJ

Návrháři značky Oldschool a jejich nejoblíbenější kniha, fotografie nebo web.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat