Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: kabaretní vládní krize a proč je Zeman nejlepší

Vladimír Putin

  19:38
Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Karolína Peake foto: ČTK

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI
LIDEM odchází z vlády. Ministři podají k 10. lednu demisi
Předsednictvo strany LIDEM vyzvalo své ministry, aby k 10. lednu podali demisi a odešli z vlády. Důvodem je odvolání jejich předsedkyně Karolíny Peake z čela ministerstva obrany.

ČTĚTE VÍCE

Nečas: Moje důvěra k Peake poklesla do záporných hodnot
Ostrá slova na adresu Karolíny Peake (LIDEM) zvolil premiér Petr Nečas (ODS), když vysvětloval, proč ji nečekaně odvolal z postu ministryně obrany. Na úřadu si podle něj počínala jako na dobytém území, ze židle ho nadzvedla personální smršť po příchodu Peake do úřadu, především odvolání prvního náměstka Vlastimila Picka.

ČTĚTE VÍCE

Další „rebel“ z ODS se dočkal trafiky: Šnajdr jde do Čepra
Bývalý revoltující poslanec za ODS Marek Šnajdr byl jmenován do dozorčí rady státní společnosti Čepro, později by se měl stát předsedou orgánu. Do čela rady by měl být zvolen místo odcházejícího Miroslava Beneše (ODS).

ČTĚTE VÍCE

3 ZPRÁVY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ
Prachsprosté vydírání, říká Schwarzenberg o jednání s rebely z ODS
Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg označil vyjednávání s exposlanci Tluchořem, Šnajdrem a Fuksou za vydírání. Za odstoupení z Poslanecké sněmovny jim podle šéfa TOP 09 musela vládní koalice slíbit trafiky ve státních firmách.

ČTĚTE VÍCE

 

Prezidentské klipy pohledem kreativce: Zeman je nejlepší, bohužel
Předvolební kampaně kandidátů na prezidentský post jsou v plném proudu, do volby zbývají tři týdny. Kandidáti už na internetu představili spoty, které jim mají zajistit sympatie voličů. Který z uchazečů o Hrad zvolil nejnápaditější taktiku? Server Lidovky.cz oslovil kreativce a reklamního glosátora Marka Prchala.

ČTĚTE VÍCE

Comenia Script je jen velký byznys, tvrdí grafoložka
Světlana Francová z České grafologické komory vidí za rozhodnutím ministerstva schválit Comenia Script lobbistické tlaky. Tvrdí, že písmo je jen výnosným byznysem a pokusem na dětech, který se nemusí vyplatit. Komoře také vadí, že se na ni ministerstvo neobrátilo.

ČTĚTE VÍCE

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Na konec světa se připravují i čeští záchranáři
Pokud vám zítra vypadne proud, není to důvod ke strachu, vzkazují záchranáři lidem v Česku. Jakkoli to zní neuvěřitelně, i hasiči, policisté a zdravotníci se chystají na pátek avizovaný konec světa.

ČTĚTE VÍCE

Chytání krtků je vážná práce, říká zahradník z Versailles
Je to více než 200 let, co v Paříži na dnešním náměstí Svornosti zemřel pod gilotinou francouzský král Ludvík XVI. Ve Versailles ale dodnes pracuje chytač krtků. Těch krtků, kteří tak trápili francouzské monarchy i jejich zahradníky.

ČTĚTE VÍCE

Svět zanikne za čtyři miliardy let, předpovídá Putin
Ruský prezident Vladimir Putin odmítl fámy o zániku světa, který má podle některých výkladů nastat tento pátek, kdy skončí současný cyklus mayského kalendáře.

ČTĚTE VÍCE

 

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat