3. listopadu 2013 20:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: kapitulace Ištvana i Zemanovy přípravy na ČSSD

Vrchní stání zástupce v Olomouci Ivo Ištvan | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vrchní stání zástupce v Olomouci Ivo Ištvan | foto: MAFRA: Topič PetrLidovky.cz

PRAHA Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Chovanec: Lánská schůzka byla propagandistická, Hašek chtěl ukázat vliv

 Místopředseda ČSSD Milan Chovanec míní, že utajovaná povolební schůzka v Lánech s prezidentem byla "propagandistická". Místopředseda strany Michal Hašek prý chtěl ukázat, že má tým lidí z vedení sociální demokracie. Chovanec to dnes řekl v pořadu Otázky Václava Moravce.

ČTĚTE VÍCE:

Už nemám jak stíhat trafikanty, přiznal Ištvan. U Nečase se ještě uvidí

Tři bývalí poslanci ODS Petr Tluchoř, Marek Šnajdr a Ivan Fuksa již znovu obviněni nebudou, řekl olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan. Žalobce uvedl, že po nedávném rozhodnutí Nejvyššího soudu, podle něhož trojici nelze stíhat za případné trestné činy do doby, než se loni v listopadu vzdali výkonu poslaneckého mandátu, již další prostor pro přeformulování skutku nevidí.

ČTĚTE VÍCE:

Zemanův stav je stabilizovaný, má vozík, ošetřují ho boromejky

Stav prezidenta Miloše Zemana je po nedávném úrazu kolene po víkendu stabilizovaný. Bolesti už nemá. Ještě několik týdnů ale nebude moci chodit a zůstane na vozíku, pohybovat se s berlemi bude moci jen výjimečně. Má proto ošetřovatelku. Tuto péči mu poskytují sestry boromejky, sdělil ministr zdravotnictví v demisi Martin Holcát, který je šéfem prezidentova lékařského konzilia.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Nejste dobrý prezident, děláte ostudu, stojí v dopise letícím internetem

Ani v jedné jediné záležitosti jste nebyl dobrým prezidentem, stojí v otevřeném dopisu adresovaném prezidentu Miloši Zemanovi. Autor masivně sdíleného textu kritizuje hlavu státu za nevhodné chování a vtipkování, urážky, trapné triky s virózou, ale i za tajnou schůzku s pěticí členů sociální demokracie v Lánech.

ČTĚTE VÍCE:

Sázka na studenty. V Česku vznikají soukromé koleje, jsou dražší a hezčí

Soukromých kolejí razantně přibývá. Developeři vysokoškolákům nabízejí ubytování v prostorách, které pro ně rekonstruují nebo budují.

ČTĚTE VÍCE:

Bárta politické skandály odrazil, teď se však vynořil kostivec z ABL

Během tří let kolem něho bylo více skandálů, než zažije řada politiků za celou kariéru. Nejnovější aféra Víta Bárty nabízí veřejnosti zatím spíše hluchá místa. Jejich možná vysvětlení mapují LN v pěti základních bodech.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

ZVĚŘINA: Až se Zeman zotaví, na ČSSD ještě zapracuje

Likvidace prezidentovy kliky ČSSD nespasí. Poprava zrádců a pučistů (rozuměj zbavení funkcí) je pro mnohé příznivce předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky jedinou cestou ke stranické jednotě a světlým zítřkům. Představa je to však dost iluzorní, což o to, Haška a spol. lze eliminovat a třeba i na delší dobu, případně je ze strany rituálně vyloučit (očista kolektivu). Nicméně problém zůstává.

ČTĚTE VÍCE:

Jak to vidí aTeo: pitva modrého ptáka i Okamurova kauce za Bártu

Pohádka o tom, jak se proti Zemanovi rozeběhla zeď a praštila ho do kolena nebo ocenění pro sociálního demokrata Zdeňka Škromacha za Hovory z Lán. Tak glosuje zprávy z Hradu i povolební dění autor fotokoláží aTeo. Server Lidovky.cz přináší další ukázky jeho práce.

ČTĚTE VÍCE:

Design? Jako vaření, z nejlepších ingrediencí nemůže vzniknout nic špatného

Italský designér a architekt Roberto Palomba přijel do Prahy představit kolekci koupelnového vybavení, kterou společně se svou manželkou Ludovikou Serafiniovou vytvořil pro Kartell by Laufen. Při té příležitosti se rozpovídal nejen o kolekci, ale i o vlastním bydlení.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz