Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: katastrofická referoma penzí i upištěné holky

Česko

  20:22
PRAHA - Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.
Spoření na důchod - ilustrační foto

Spoření na důchod - ilustrační foto foto: Shutterstock

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Kalouskovy škrty se nelíbí nikomu, o rozpočtu se bude ještě jednat
Po bouřlivé diskuzi vláda přerušila do středy jednání o návrhu rozpočtových opatření na příští rok. Plán B ministra financí Miroslava Kalouska vypracovaný pro případ, že neprojde plánovaný daňový balíček, počítá nižšími příjmy a výdaji o 41 miliard.

ČTĚTE VÍCE:

Švejnar zpět v boji o Hrad? Senátoři pro něj shánějí podpisy
Do seznamu prezidentských kandidátů by se mohl vrátit ekonom Jan Švejnar. Hlasy pro jeho nominaci shání mezi senátory staronový člen horní komory Jiří Čunek (KDU-ČSL).

ČTĚTE VÍCE:

Momenty 'nudného' kongresu: Langer neuspěl, osud vlády ODS nerozsekla
Novopečený předseda ODS Petr Nečas ujišťoval, že víkendový kongres nebude žádná "nuda v Brně". Opak byl však pravdou. Mnozí komentátoři se shodli, že tak nudný kongres strany dlouho nezažili.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Monstrum prodáno. Labskou boudu koupila firma se sídlem na Kypru
V katalogu realitní kanceláře tlela mnoho let, ve vyjednávání o koupi neuspěl ani český stát, ani ostřílený krkonošský boudař. Teď se ale podnikatel Martin Pumr obřího betonového hotelu zbavil.

ČTĚTE VÍCE:

Co se nyní děje kolem reformy penzí, je katastrofa, říká Rusnok
ING oznámila, že se nebude účastnit části reformy penzijního systému, a na trhu vybuchla bomba. Především proto, že šéf penzijního fondu ING Jiří Rusnok je zároveň prezidentem Asociace penzijních fondů, členem NERV a jedním z nejaktivnějších lobbistů za uskutečnění reformy.

ČTĚTE VÍCE:

Je jasné, koho se korupce týká, prozradil Golda
Fotbal má problém a je třeba ho se tím zabývat. Musíme takové věci řešit jako instituce. Nemůžeme měsíce čekat, jestli policie případ vyřeší a nechat zainteresované lidi, aby dál působili ve fotbale.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Češi šetří. Kupujeme potraviny, které by dřív za jídlo nikdo nepovažoval
Češi šetří na potravinách, zmenšují své nákupy a stále víc koukají na cenu zboží. Výrobce to pak žene ve snaze udržet nízké ceny k nahrazování dražších surovin levnějšími, stěžují si obchodníci.

ČTĚTE VÍCE:

Klímův text je mimořádně podlý a ranil mě, tvrdí John
Kritiku bývalého novinářského kolegy považuje Radek John za zradu. V rozhovoru pro server Lidovky.cz uvedl, že text Josefa Klímy ho ranil a hloubka zášti šokovala. Klíma napsal, že John žádnou novinařinu deset let nedělal, zavinil konec pořadu Na vlastní oči a kolegům z branže byl k smíchu.

ČTĚTE VÍCE:

5 NEJ Silvie Luběnové: Upištěné holky i plovoucí kino
Oslnila ilustrovanými urnami, pomalovala lustry v Aeru a její humor je spíše černý. Co baví Silvii Luběnovou neboli maestrokatastrof?

ČTĚTE VÍCE:


Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!