Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk 2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: Kellner přišel o 4 miliardy, Dbalého fingovaná smlouva i trend Vánoc

Výrobní družstvo Slezská tvorba. Orientují se zde na ručně foukané a malované... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výrobní družstvo Slezská tvorba. Orientují se zde na ručně foukané a malované... | foto: ČTK

PRAHA Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Ruští oligarchové přišli za jeden den o 113 miliard, Kellner o 4 miliardy

Výrazný úterní propad hodnoty ruského rublu se odrazil i ve výši majetku ruských oligarchů, kteří za jediný den přišli v úhrnu o 5,1 miliardy dolarů (113 miliard Kč). Po přepočtu jejich jmění na dolary to vyplývá z aktuálního indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg.

ČTĚTE VÍCE:

K TÉMATU DÁLE ČTĚTE:

Smlouva na knihu podle Dbalého diáře s úplatky? Jen na oko, tvrdí svědek

Trhliny v obhajobě exředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého se rozšiřují. Svědek Martin Č., který měl podpořit lékařovu verzi, že jeho deník s informacemi o úplatcích byl jen předlohou k již nasmlouvané knize, nejdříve předčasně ukončil výpověď. Detektivové nyní jeho slova definitivně rozcupovali díky výpovědi nakladatele, podle něhož šlo pouze o kontrakt na oko. ČTĚTE VÍCE:

Konec nepřátelství? Obama mluvil s Castrem, Kuba propustila politické vězně

Americký prezident Barack Obama telefonicky hovořil s kubánským vůdcem Raúlem Castrem o možnostech zlepšování vzájemných vztahů. Kuba propustila přes 50 politických vězňů. ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Inspekce odmítla ustoupit. Zrušenou kliniku na Praze 3 aktivisté nedostanou

Po středeční schůzce mezi zástupci iniciativy Klinika a Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) je jasné, že v opuštěné budově na Praze 3 nezávislé kulturní centrum nevznikne. Státní instituce nepřistoupila na návrhy protistrany a stát na ni prostory převede. Aktivisté ale chtějí centrum vybudovat jinde. ČTĚTE VÍCE:

Aktivistu policie zadržela 17. listopadu ‚preventivně‘. Přečtěte si jeho stížnost

Aktivista Otakar Van Gemund, který byl preventivně zadržen, aby nemohl protestovat 17. listopadu na Albertově proti prezidentovi Miloši Zemanovi, podal na zákrok policie stížnost. ČTĚTE VÍCE:

‘Piloti‘ Českých drah dostali přidáno nejvíc. Chtějí i mírnější tresty

Nejvyšší manažeři Českých drah byli mile překvapení tím, že se jim v úterý podařilo dohodnout s odboráři. Nejtužší bitvu o peníze a výhody podstoupili se strojvůdci, kteří si vymohli speciální měsíční odměny ve výši 1,5 procenta platu. „Piloti“ Českých drah ale požadovali mnohem víc. ČTĚTE VÍCE:

4 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Podepiš Chartu, bude legrace. Komedie Osmy sklouzla po povrchu

Pokud lze úspěšně točit komedie o hrdinech z nedopatření třeba v odboji za druhé světové války, proč ne v českém disentu v osmdesátých letech? Scenárista Marek Epstein a režisér Jiří Strach to zkusili, a výsledek se dostavil: jejich snímek Osmy získal v říjnu v Berlíně ocenění Prix Europa 2014 a Česká televize jej díky tomu mohla v neděli uvádět coby „letošní nejlepší evropský televizní film“. ČTĚTE VÍCE:

Příběh zakladatelů českého basketbalu: Dvojtaktu říkali mormon

Československo bylo v roce 1932 zakládajícím členem basketbalové federace (FIBA). V této elitní společnosti bylo kromě něj jen sedm zemí. Hned na prvním mistrovství Evropy v roce 1935 získali naši reprezentanti bronzové medaile. Měl ale basketbal už před 2. světovou válkou své hvězdy? A komu válka vzala šanci získat další medaile? ČTĚTE VÍCE:

České jídlo: Na Pekárně a bramborové šišky s mákem

V posledních letech zažívá česká kuchyně - konečně - renesanci. Svědčí o tom i šéfkuchaři, kteří vsadili na historií prověřená jídla v moderním pojetí. Proto jsme požádali postupně pět špičkových šéfkuchařů, aby připravili české jídlo speciálně pro Esprit LN. ČTĚTE VÍCE:

Trendem letošních Vánoc je bílá a stříbrná

Letošní Vánoce mají být podle světových designérů bílé či stříbrné. V módě jsou ale i čiré vánoční ozdoby. Nic však lidé nezkazí ani bílou v kombinaci s červenou. Přesně o tyto skleněné ozdoby je také největší zájem mezi zákazníky opavského družstva Slezská tvorba, které ozdoby vyrábí, jak prozradil ředitel podniku Jaroslav Veverka. ČTĚTE VÍCE:

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...