27. září 2012 19:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: Kořalka se vrací a Bartošová bude mít reality show

Iveta Bartošová opouští soud po rozvodu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Iveta Bartošová opouští soud po rozvodu | foto: ČTK

PRAHA Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Konec prohibice. Většina tvrdého alkoholu je znovu k dostání
Ministr zdravotnictví Leoš Heger ve čtvrtek po 13. hodině oficiálně vyhlásil zmírnění prohibice. Na pulty prodejců se tak může vrátit alkohol s obsahem etanolu více jak 20 % včetně tuzemáku a konzumního lihu s datem výroby loni a dříve.

ČTĚTE VÍCE


Likérky obnovují provoz, řetězce třídí lihoviny
Likérky začínají po dnešním zmírnění prohibice opět vyrábět. Karlovarská Becherovka obnovuje výrobu zatím na jeden den a snaží se dostat vyrobené lahve se současnými kolky co nejdříve do běžného prodeje. Expedovat lihoviny s obsahem alkoholu nad 20 procent ze skladů do obchodů začne během prodlouženého víkendu také plzeňská likérka Stock.

ČTĚTE VÍCE


Rebelové z ODS chtějí škrty a privatizaci státních podniků
Rebelující poslanci ODS navrhli rozsáhlé změny ve vládním stabilizačním balíčku. Místo zvýšení DPH chtějí další významné škrty ve výdajích státu. Mimo jiné by podle nich v příštím roce neměl narůst počet státních zaměstnanců o 1 400, tak jak to plánuje vláda. Po čtvrtečním jednání pracovní skupiny ODS, která i za účasti předsedy strany Petra Nečase hledá dohodu s rebely, to novinářům řekl zástupce nespokojených poslanců Marek Šnajdr.

ČTĚTE VÍCE


3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ


Červíček nepřiznal milionový dluh. Zaměnili papíry, tvrdí
Stačil půlrok a z majetkového přiznání nového policejního prezidenta Martina Červíčka zmizel dluh přes milion korun. Podle Červíčka jde o chybu, na vině je prý jeho sekretariát. Pod dokumentem je ale podepsaný.

ČTĚTE VÍCESvoboda za rok splatil přes tři miliony. Kde na to vzal, však zatajil
Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) se zamotal do majetkových přiznání. Během jednoho roku splatil více než třímilionovou hypotéku. Podle svých slov získal peníze z prodeje nemovitosti. Do majetkového přiznání však žádný takový příjem nezapsal. To ovšem znamená, že porušil zákon o střetu zájmů.

ČTĚTE VÍCEKala: Zákon je děravý, peníze v krabicích od bot měly zmizet
Kdo chce, vždycky si najde cestu, jak utajit své majetky. Zákon, který majetková přiznání nařizuje, je ale podle viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslava Kaly přesto třeba stále zlepšovat. V roli poslance o jeho přijetí usiloval. Připouští však, že v některých ohledech zůstal zákon o střetu zájmů nedokonalý.

ČTĚTE VÍCE


3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Nahé ženy protestovaly proti potratovému zákonu
Uruguay se stala druhým latinskoamerickým státem, který povoluje potraty. Příslušný zákon po mnohahodinové bouřlivé debatě poslanci schválili, ale zákonná úprava tohoto problému neuspokojuje docela ani stoupence ani odpůrce tohoto lékařského zákroku.

ČTĚTE VÍCEZemřel Herbert Lom, nejslavnější Čech z Vinnetoua i z Růžového pantera
Ve věku 95 let zemřel ve čvrtek v Londýně britský filmový herec českého původu Herbert Lom, který se proslavil především jako komisař Dreyfus ze série filmů o Růžovém panterovi. Oznámila to britská média.

ČTĚTE VÍCE


Televize Pětka zahájí vysílání reality show o Bartošové
Nová televize Pětka zahájí vysílání v pondělí 15. října v osm hodin večer reality show Iveta o zpěvačce Ivetě Bartošové. Vyplývá to z programového schématu, který novinářům zaslala PR manažerka TV Pětka Kateřina Kotalová. Na celebrity budou zaměřené i další pořady.

ČTĚTE VÍCE


Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
MISTR VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč