Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: bezzubý zákon o akciích i losos s hořčicí studentům prý chutná

Česko

  20:00
PRAHA - Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Co na vás čeká v českých menzách? Třeba losos s hořčicí. foto: Lidovky.cz

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Chcete obejít zákon o anonymních akciích? Stačí 25 tisíc

Zákon o anonymních akciích, který 7. května schválila sněmovna, ještě ani nepodepsal prezident Miloš Zeman. Přesto už teď několik společností nabízí způsob, jakým se lze zveřejnění majetkové struktury společnosti vyhnout. Že pomáhají zákon obejít? "Tomu se říká soutěž právních řádů," řekl serveru Lidovky.cz Martin Chamr ze společnosti Chamr & Partners.

VÍCE ČTĚTE ZDE:

Plán ČSSD: rodičovskou dovolenou by si měli rodiče povinně rozdělit

Sociální demokraté ladí předvolební témata. V sobotu vyhlásili desatero pro rodinnou politiku. Ovšem hned dva body vzbuzují značné kontroverze. Socialisté navrhují, aby se rodiče museli povinně vystřídat na rodičovské dovolené a v dalším bodě říkají, že by mateřské školy měly povinnost přijmout každé dítě starší tří let, přestože kapacita školek je naplněná někde na maximum.

VÍCE ČTĚTE ZDE:

Hasenkopf: Mynář mě vydíral, s vydáváním důkazů končím, chystám žalobu

Bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf už nebude vydávat žádné důkazy o autorství kontroverzní Klausovy amnestie. Místo toho chystá žalobu na současného hradního kancléře Vratislava Mynáře, který se mu odmítl omluvit. Hasenkopf navíc tvrdí, že ho Mynář vydíral.

VÍCE ČTĚTE ZDE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Možná, že jsem amnestii vyšetřoval hloupě, přiznává Mynář

Bývalý hradní právník Pavel Hasekopf se omluvy hradního kancléře Vratislava Mynáře nedočká. Ten závěry svého vyšetřování autorů amnestie stále hájí. Byť přiznává, že jsou možná laické a hloupé. "Vyšetřování autorů amnestie jsem vedl sám," říká Mynář v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

VÍCE ČTĚTE ZDE:

Zeman kouří a pije, ale rallye chce zakázat, diví se šéf autodromu

Prezident MIloš Zeman je proslulý náklonností k alkoholu, ale chce zakazovat rallye a přispět k bezpečnosti na silnicích. Zřejmý rozpor vidí ředitel autodromu CzechRing Karel Pohner v postoji Miloše Zemana, který podpořil zákaz nebo alespoň omezení veškerých rallye v Česku.

VÍCE ČTĚTE ZDE:

Připomeňte si státníky, kteří měli problém s alkoholem

Český prezident MIloš Zeman není jediný vysoký státník, u něhož se objevilo podezření, že se na veřejnosti objevil opilý (hradní mluvčí Burianová vysvětluje Zemanovo vrávorání virózou). Slavné "kousky" předváděl zejména bývalý ruský prezident Boris Jelcin. Připomeňte si politiky, kteří prosluli alkoholovými průšvihy.

VÍCE ČTĚTE ZDE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Knedlíky jsou domácí a losos s hořčicí je oblíbený, tvrdí vedení menz

Protestovat proti hospodaření Kolejí a menz (KaM) Karlovy univerzity se rozhodl student David Hurný. Tvrdí, že jídlo v menzách je nekvalitní a předražené a kritizuje hospodaření. Vedení KaM se proti jeho výrokům ohradilo. Účty má prý v normě.

VÍCE ČTĚTE ZDE:

Krok za krokem: zkuste pampeliškový 'med'

Snadné, rychlé, chutné a zdravé. Když přijde řeč na pampeliškový med, jsou superlativa na místě. Přestože se o včelí produkt ve skutečnosti nejedná a správně by měl být označován jako sirup, většina ho má stále v paměti jako pampeliškový med, který pomáhá při léčbě nachlazení a kašle. Jen alergici by si na něj měli dát pozor.

VÍCE ČTĚTE ZDE:

Výlet do rozkvetlého Keukenhofu, království tulipánů

Mezi mladými lidmi je Nizozemí oblíbené především pro své coffee shopy. Já jsem se však letošní výlet do Nizozemí rozhodla pojmout trochu netradičně. Mou hlavní zastávku představovala květinová zahrada Keukenhof, nacházející se nedaleko městečka Lisse, která je díky své gigantičnosti též nazývaná ‚Zahradou Evropy‘.

VÍCE ČTĚTE ZDE:

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!