Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: Neprůhledné financování Zemanovců i kroužkování dělí ČSSD

Česko

  20:00
PRAHA - Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Lubomír Zaorálek a Jiří Dienstbier. foto: MAFRA - Ondřej Němec

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Financování kampaně Zemanovců je neprůhledné, ještě horší než u Okamury

Zdaleka nejméně transparentní financování kampaně před volbami do sněmovny má Strana práv občanů - Zemanovci. Tvrdí to organizace Transparency International a má pro to i konkrétní zdůvodnění: strana neposkytuje žádné informace o financování strany, svých sponzorech či výdajích na kampaň a navíc nemá ani zřízený transparentní účet.

ČTĚTE VÍCE:

Zemřel textař Zdeněk Rytíř, autor desítek hitů

Ve věku 69 let zemřel v noci na dnešek po dlouhé nemoci textař, skladatel a muzikant Zdeněk Rytíř. Potvrdila to rodina a jeho kamarád, televizní režisér a producent Petr Soukup.

ČTĚTE VÍCE:

Itálie se dočkala Berlusconiho velkého pádu, soudí média

Kapitulace italského expremiéra Silvia Berlusconiho, který byl spolustraníky donucen podpořit vládu Enrica Letty, znamená konec jedné éry hodné srovnání s dobami Julia Caesara: období, kdy Berlusconi byl všemocný. S odvoláním na reakce italského tisku o tom informovala agentura AFP.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Synové jen hrají na počítači, potřebují mě, snažil se Rath obměkčit soudce

David Rath se ve středu opět snažil přesvědčit soud, aby ho propustil z vazby. Trpí kvůli ní jeho dva synové a narušuje jejich výuku. Druhým hlavním důvodem je zdravotní stav Rathova dvaaosmdesátiletého otce Ratmíra, který se rapidně zhoršuje. Státní zástupce Petr Jirát však i nadále tvrdí, že by Rath mohl utéct. Své obavy dokonce označil jako "extrémní". Soud by měl rozhodnout ve čtvrtek.

ČTĚTE VÍCE:

Rozdělená ČSSD řeší kroužkování proti Zavadilovi. Připojím se, říká Dienstbier

ČSSD se handrkuje, zda kroužkovat, či ne. Senátor Jiří Dienstbier podpořil iniciativu Volím ČSSD a budu kroužkovat a vyzval, aby si voliči v předčasných volbách vybírali mezi kandidáty. To se ale nelíbí šéfovi strany Bohuslavu Sobotkovi ani místopředsedovi Michalu Haškovi. Dienstbier v rozhovoru se serverem Lidovky.cz nicméně řekl, že on sám kroužkovat bude.

ČTĚTE VÍCE:

Ať hamižné politiky s více funkcemi potrestá volič, říká Kuba

Lze skloubit práci poslance a hejtmana tak, aby se politik oběma funkcím věnoval na sto procent? Server Lidovky.cz se ptá za vás stranických lídrů.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Svěráka naštvala hymna Bobošíkové. Kvůli "metelesku blesku" se obrátí na soud

Textaře Zdeňka Svěráka rozzlobilo, že hnutí Jany Bobošíkové Hlavu vzhůru používá na předvolebních mítincích píseň Metelesku blesku, pojďme pomoct Česku. Zdeněk Svěrák se chce kvůli tomu obrátit na soud.

ČTĚTE VÍCE:

Pěšky na Okoř? Hlavní je cesta

Znáte to, jezdíte po světě a na zajímavých místech, která jsou přímo za humny jste nikdy nebyli. Pro mě je to například zřícenina hradu Okoř. Přesto, že leží jen 15 kilometrů od Prahy, vyšel tento výlet až letos. Cest je mnoho, ale já vyrazila z Kralup nad Vltavou. Pěšky.

ČTĚTE VÍCE:

Monografie Libuše Niklové? Srdeční záležitost, říká Lednická

Zuzana Lednická je oceňovanou českou grafickou designérkou, kterou proslavily zejména knihy. Stojí například za podobou "učebnice" 100 Design Icons, bestsellerovou kuchařkou Deník Dity P. nebo monografií Libuše Niklové. Ta získala v roce 2012 bronzovou medaili v soutěži Nejkrásnější kniha světa a jak Lednická prozradila v on-line rozhovoru, jde o její srdeční záležitost.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...