19. srpna 2013 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: normálnost podle Zemana i egyptská divočina

Miloš Zeman na břehu rybníka v Novém Veselí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman na břehu rybníka v Novém Veselí. | foto: ČTK

PRAHA Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Česko zpřísňuje dohled na železnici. Kvůli obavám z terorismu
Česká železnice zpřísnila bezpečnostní opatření kvůli možné hrozbě teroristického útoku na železniční dopravu v Evropě, řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jakub Ptačinský. Konkrétní podobu opatření neupřesnil s tím, že po jejich zveřejnění by přestala být účinná.

ČTĚTE TAKÉ:

Strhněte tu zeď, vyzval Brusel k demolici košické protiromské hradby
Evropská komise vyzvala k "bezodkladnému" stržení betonové zdi, která byla postavena v Košicích, aby oddělila místní Romy od ostatních obyvatel. Podle komisařky pro vzdělávání, kulturu, mnohojazyčnost a mládež Andruly Vassiliuové se zeď neslučuje s hodnotami, na nichž je vybudována Evropská unie, informovala agentura AFP.

ČTĚTE TAKÉ:

Cestovky se bojí divokého pátku. Rychle posílají Čechy z Egypta domů
Cestovní kancelář Exim tours urychluje stahování českých turistů z Egypta. Obává se zhoršení bezpečnostní situace ke konci týdne zejména v Hurgadě. Poslední turisté by měli přiletět ve čtvrtek. I další cestovky posílají české turisty z Hurghady domů.

ČTĚTE TAKÉ:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Bradáčová brání státní zástupce. Obžaloba Daňhela nebyla šikanózní, tvrdí
Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová se postavila za práci žalobců. V kauze plukovníka Karla Daňhela, který byl obviněn ze zneužití nezletilé a korupce a u soudu osvobozen, našla Bradáčová jen jednu vadu. „Tu více než procesní vnímám jako taktickou,“ napsala v exkluzivním vyjádření pro Lidovky.cz.

ČTĚTE TAKÉ:

Zahraniční agentury mají smůlu. Strany šetří, kampaň si budou dělat samy
Parlamentní strany se odvracejí od zahraničních agentur a stratégů. Při letošních volbách si chtějí reklamu dělat samy. Za změnou stojí peníze i nedostatek času. 

ČTĚTE TAKÉ:

Kritika moskevského šampionátu: pět organizačních přešlapů
Světový šampionát v atletice skončil, podle mnohých ale Moskva nezanechala tak dobrý dojem jako předchozí mistrovství v Tegu či v Berlíně. Vybrali jsme faktory, které na mistrovství světa v Moskvě vrhaly negativní stín. 

ČTĚTE TAKÉ:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

DRAŽAN: Co je podle Zemana normální? 31 otázek
Tak ještě tři týdny, a půl roku už máme za sebou. Není to sice moc, ale už dávno se můžeme ptát, co všechno je ještě normální.

ČTĚTE TAKÉ:

Škoda s nejkrásnější zádí: první Rapid Spaceback sjel z linky
Ještě před autosalonem ve Frankfurtu nad Mohanem ukázala automobilka Škoda Auto svůj nový model Rapid Spaceback. Nový přírůstek mezi kompaktními hatchbacky nižší střední třídy vyjde v nejlevnější variantě za necelých 290 tisíc. První vůz již sjel z mladoboleslavské linky v pondělí. 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak nejít do důchodu ve čtyřiceti a proč sledovat Mickeyho
Zdeňka Imreczeová a Petr Foltera stojící za mladou značkou Fiorina Fury doporučují animované Disney filmy, běh nebo třeba příjemné prostředí pražských kaváren.

ČTĚTE TAKÉ:

Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.