30. září 2013 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: ODS A TOP 09 přišly o milion voličů i jak kradou zaměstnanci

Česko vede evropský žebříček v krádežích v obchodech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko vede evropský žebříček v krádežích v obchodech. | foto: Shutterstock

PRAHA Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

ODS a TOP 09 ztrácí voliče, přecházejí hlavně k hnutí ANO, říká studie

Strany bývalé vládní koalice - ODS a TOP 09 - podle analýzy zářijových průzkumů volebních preferencí ztratily proti volbám v roce 2010 zhruba milion voličů. Půl milionu se nově přiklonilo k hnutí ANO 2011 podnikatele Andreje Babiše, posílili ale i komunisté a lidovci. Vyplývá to ze studie, jejíž výsledky poskytla společnost analytika Jana Herzmanna.

ČTĚTE VÍCE:

Neřešili problémy, opřel se do magistrátu odcházející šéf DPP

Exředitel pražského dopravního podniku (DPP) Milan Křístek tvrdí, že politické vedení hlavního města jej neinformovalo o jednání o dodávkách tramvají pro dopravní podnik a že neřeší problémy spojené s dostavbou trasy metra A do Motola. Křístek to napsal v tiskovém prohlášení.

ČTĚTE VÍCE:

Prvním držitelem ceny Václava Havla je běloruský aktivista

Historicky první mezinárodní Cenu Václava Havla za lidská práva v pondělí získal běloruský bojovník za lidská práva Ales Bjaljacki. Oznámila to Rada Evropy. Bjaljacki je šéfem největší běloruské organizace na ochranu lidských práv Vjasna a v minulosti byl nominován na Nobelovu cenu za mír.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Pašovaná šunka na holém těle. Zaměstnanci kradou jako straky

Čeští zaměstnanci podle odhadů ukradnou ročně majetek za miliardy korun. Jen v supermarketech mají prý zaměstnanci na svědomí až 75 procent všech krádeží. A stejné je to i v továrnách, kancelářích nebo dokonce školách.

ČTĚTE VÍCE:

Nenosí peníze, tlačí jinak, bilancuje Sváček 14 let v čele soudu

Předsedové soudů jsou vystaveni mnoha tlakům. "Jsem rád, že se nyní budu moct věnovat jen souzení," říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz Jan Sváček, neúspěšný kandidát na ústavního soudce, který po 14 letech končí v čele pražského Městského soudu (střídá ho jeho dosavadní místopředseda Libor Vávra).

ČTĚTE VÍCE:

Že Češi problémy s potravinami zveličují? Jsou to zásadní prohřešky, tvrdí stát

Polský mistr zemědělství a regionálního vývoje Stanislaw Kalemba prohlásil, že skandály s polskými potravinami jsou zveličené. České ministerstvo zemědělství ale tvrdí, že se jedná o zásadní prohřešky proti potravinářské legislativě.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Lídr Hůlka nevěděl, co znamená SPOZ. Biomasa II, míní Dryml

Zpěvák Daniel Hůlka si nevzpomněl, jak se jmenuje strana, za kterou kandiduje v Královéhradeckém kraji. V talkshow Jana Krause mu nakonec muselo poradit publikum. Podle šéfa hradecké buňky Strany práv občanů Zemanovci Miroslava Matějky se však Hůlka jen přeřekl. Nedávno vyloučený senátor Vladimír Dryml to však vidí jinak: lídr se zesměšnil před celým národem.

ČTĚTE VÍCE:

Slavia kritizuje kouče Lavičku a žádá o odpuštění trestu pro Kisela

Vedení fotbalové Slavie nakonec nepodá protest proti výkonu sudího Libora Kovaříka v sobotním derby proti Spartě, i když je přesvědčeno, že svými verdikty poškodil červenobílé a hrubě ovlivnil výsledek utkání, které Letenští vyhráli 2:0. Vršovičtí ale podají podnět komisi rozhodčích a disciplinární komisi FAČR, aby upustily od trestu za druhou žlutou kartu pro vyloučeného kapitána Karola Kisela.

ČTĚTE VÍCE:

Houby a noky. Jak na hříbkové ragú? Poradí Roman Paulus

O hříbky v posledních týdnech není nouze, a tak se nový recept na jejich úpravu bude hodit. Roman Paulus ve své restauraci podává verzi houbového „guláše“, který je místo papriky dochucený čerstvou petrželkou, vínem a smetanou.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.