Sobota 10. prosince 2022, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: ostrý boj proti Řízkárně i Klíma odrážející nařčení z homofobie

Asie

  20:30
PRAHA - Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

Tereza Voříšková v titulní roli seriálu Reportérka foto: Česká televize

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Ransdorf: U Debalceve je 2200 žoldáků ze zemí NATO, potvrdili mi to separatisté

Zatímco světové zpravodajství informuje o napjaté situaci v okolí separatisty obléhaného východoukrajinského Debalceve, europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf vyčítá médiím nezájem o vojenskou intervenci stovek západních žoldnéřů. U Debalceve podle něj válčí „2 200 mužů ze zemí NATO“. Odvolává se přitom na vysoce postavený zdroj z řad Doněcké lidové republiky, s nímž je v osobním kontaktu. VÍCE ČTĚTE ZDE:

O DĚNÍ NA UKRAJINĚ ČTĚTE TAKÉ ZDE:

Vzpoura v Kellnerově O2. Malí akcionáři se spojují proti majiteli

Tomáš Hájek není mezi drobnými akcionáři žádný zelenáč. Před dvěma lety se mu z investora, který koupil síť autobazarů AAA Auto, podařilo vymáčknout stejnou cenu za akcii, jakou dostal většinový vlastník Anthony Denny. Teď se postaví nejbohatšímu Čechovi Petru Kellnerovi. VÍCE ČTĚTE ZDE:

Ve skladu ve Slatině jsou stovky tun munice, povolení má ale jen na 6 tun

V muničním skladu firmy Multiagro ve Slatině u Vysokého Mýta jsou stovky tun munice, včetně nelegálně uloženého semtexu, povolení má firma pouze na šest tun. ČTK to v pondělí řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD). VÍCE ČTĚTE ZDE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Guerillový boj aktivistů proti Řízkárně. Blokují stoly, šéfa restaurace viní z šizení

Bývá to dosti podivný výjev, který je k vidění v pražské Restauraci Řízkárna. Všechny stoly jsou obsazené, hosti ale jen usrkávají minerálku a majitel volá policii. Aktivisté proti podnikateli, jemuž vyčítají podvody a hrubé zacházení, bojují „všemi prostředky“. VÍCE ČTĚTE ZDE:

Kteří podnikatelé doprovázeli Zemana v Arábii? Projděte si tajný seznam

Server Lidovky.cz získal tajný seznam 43 zástupců českého průmyslu, kteří doprovázeli prezidenta Miloše Zeman na státní návštěvě Jordánska a Spojených Arabských Emirátů. Poté, co byly na podobné cestě do Asie odhaleny kontroverzní osoby, odmítl Svaz průmyslu a dopravy i Hrad jejich jména zveřejnit. Server Lidovky.cz však seznam získal neoficiální cestou. VÍCE ČTĚTE ZDE:

Hledá se Peroutkův text, den 21. Ovčáček pátrá jen ve volném čase

Již třetí týden pátrá prezidentská kancelář po článku Ferdinanda Peroutky, který má dokládat jeho fascinaci nacismem a o kterém badatelé tvrdí, že neexistuje. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček v rozhovoru pro Lidovky.cz řekl, že se této činnosti věnuje ve volných chvílích, neboť to pokládá za svou povinnost. Postupuje prý velmi pečlivě, chce se totiž vyhnout rychločtení. VÍCE ČTĚTE ZDE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

KLÍMA: Napsal jsem Reportérku. Prý musím být buď sexista, nebo homofob

„Uvědomil jsem si, že jsem v kleštích. Respektive má varlata. Ať se pohnou obrazně do jedné, či do druhé nohavice, stejně mi je nějaká ruka nemilosrdně stiskne,“ píše publicista Josef Klíma ve svém pravidelném sloupku LN, který dnes mimořádně zveřejňujeme volně i serveru Lidovky.cz. Reaguje v něm na kritiku, která se sesypala na minisérii Reportérka. VÍCE ČTĚTE ZDE:

Nejsem fotbalista, abych byl měsíc mimo, hlásí Svoboda, jemuž prořízli ruku

Z ruky mu crčela krev a než stačil dojet na střídačku, tak málem zkolaboval. Hokejista Adam Svoboda v Litvínově všechny vyděsil, ale den poté je už v pohodě. „Já byl v pohodě už včera, není to nic hrozného,“ řekl slávistický gólman. VÍCE ČTĚTE ZDE:

Nostalgické ‚žabotlamy‘ zmizí z českých kolejí. Podívejte se

Posledních pět starých pantografů jezdí na trasách z Prahy do Roztok a Kralup. Čas do úplného vyřazení z provozu se u těchto vlaků – zvaných též jako žabotlamy – velmi krátí. České dráhy už za ně mají vyhlédnutou náhradu. VÍCE ČTĚTE ZDE:

Autor:

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...