8. července 2014 20:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: pivo za 15 korun i typicky český smažák

Smažený sýr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Smažený sýr | foto: Archiv

PRAHA Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Při sebevražedném útoku v Afghánistánu zemřeli čtyři čeští vojáci
Čtyři čeští vojáci zahynuli při sebevražedném bombovém útoku v Afghánistánu. Další český voják utrpěl těžká zranění. K tragédii došlo při patrole v okolí základny Bagrám v afghánské provincii Parván, když explodovalo improvizované výbušné zařízení. Při výbuchu zahynulo i 11 afghánských školáků a dva afghánští policisté, oznámila místní média.

ČTĚTE VÍCE:


Němečtí starostové kritizují zpoplatnění silnic. Bojí se české odvety
Starostové německých obcí při hranicích s Českou republikou kritizují návrh na zpoplatnění německých silnic, který v pondělí představil ministr dopravy Alexander Dobrindt. Podle nich by ministrův plán narušil obchodní i mezilidské kontakty v pohraničí. Obávají se také, že Česko v reakci na Dobrindtův návrh rovněž zpoplatní silnice nižších tříd.

ČTĚTE VÍCE:

Hamás hrozí útoky na Tel Aviv, Izrael zbrojí na pozemní operaci v Gaze
Izraelská vláda schválila povolání 40 000 vojáků v záloze v souvislosti s přípravami na možnou pozemní operaci v Pásmu Gazy. Ozbrojené křídlo palestinského hnutí Hamás, které Pásmo Gazu, mezitím pohrozilo, že raketami zaútočí i na Tel Aviv.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Fischer jezdil luxusním BMW. Tříletý pronájem stál erár víc než nový vůz
Jan Fischer se coby šéf Českého statistického úřadu vozil luxusním BMW. Za tři roky pronájmu auta zaplatil úřad bezmála dva miliony korun. Přitom kdyby úřad vůz koupil, statistici by výrazně ušetřili. A to samé platí o pronájmu dalších téměř 50 aut.

ČTĚTE VÍCE:

Přetočený tachometr? U octavie si podvodníci přijdou běžně na 100 tisíc
Každé druhé auto v bazaru má přetočený tachometr. Petr Vomáčka z Ústředního automotoklubu (ÚAMK) proto radí ověřovat původ každého vozidla, důležitá je ale také formulace kupní smlouvy. Největším rizikem je pak komisní prodej. Podvodníci podle dopravního experta na jednom vozidle vydělají až statisíce korun.

ČTĚTE VÍCE:


Brutální útoky na Palestince mohou rozpoutat krvavé povstání, varuje expert
Zavraždění trojice izraelských studentů a následné upálení palestinského mladíka zasadily napjatým izraelsko-palestinským vztahům další hlubokou ránu. Brutální útoky na Palestince se mohou stát roznětkou třetí intifády, varuje komentátor Českého rozhlasu Jan Fingerland. „Frustrovanou masu mladých lidí bude velmi těžké zastavit,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Bez éček a cukrů. Připravte si domácí ledové čaje
Je mnoho možností, jak v horkých dnech zahnat žízeň. Co ale pít, když se vám voda či minerálky omrzely? Na sladké nápoje zapomeňte rovnou, ty vás v létě neosvěží. Zkuste domácí ledové čaje či limonády. Server Lidovky.cz přináší několik tipů.

ČTĚTE VÍCE:

Poláci považují za nejtypičtější české jídlo smažený sýr, říká Čech
Jiří Kočka se do Polska přestěhoval kvůli studiu na tamní ekonomické univerzitě. Říká, že mezi Poláky a Čechy není velký rozdíl a křesťanství už mezi mladými tolik nefrčí, nicméně i tak jeho spolužáky překvapil fakt, že není pokřtěný. Server Lidovky.cz přináší další díl seriálu Češi v cizině

ČTĚTE VÍCE:

Pivo za 15 korun si vzít nenechám, Anheuser smetu, říká výčepní kultovní hospody
Když pivovarnický gigant Anheuser Busch-Inbev minulý týden ovládl jihočeský Pivovar Samson, přišel tím i ke kultovní hospodě své nové značky. V českobudějovickém restaurantu Na Spojce se Samson točí už nejméně šest desetiletí. Možná to ale nebude výkladní skříň podle představ světové pivovarnické jedničky.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!