29. září 2013 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: politici na lovu voličů překypují ochotou i sporný faul z derby

Karel Schwarzenberg v Soukenné v Liberci. Za ním stojí í jeho spolustraník usměvavý Miroslav Kalousek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Schwarzenberg v Soukenné v Liberci. Za ním stojí í jeho spolustraník usměvavý Miroslav Kalousek. | foto: Facebook Karla Schwarzenberga

PRAHA Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

VZP žádá od ministerstva půjčku 2,5 miliardy, část dá nemocnicím

O půjčce 2,5 miliardy korun bude ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek jednat příští týden s ministrem zdravotnictvím Martinem Holcátem. Ministr předběžně vyjádřil poskytnutí půjčky podporu. Právě 2,5 miliardy bude na konci roku VZP chybět. Peníze použije na stabilizaci svých financí a zhruba půl miliardy dá v navýšených platbách nemocnicím.

ČTĚTE VÍCE:

Skandály s potravinami Česko zveličuje, zní z Polska

Skandály s polskými potravinami jsou zveličené a neprospívají Polsku ani České republice. Polský vývoz potravin navzdory tomu letos dosáhne rekordu a dále poroste. Novinářům to během největšího polského zemědělského veletrhu Polagra, který se tento týden konal v Poznani, řekl polský ministr zemědělství a regionálního rozvoje Stanislaw Kalemba.

ČTĚTE VÍCE:

MACHALICKÁ: Režie je krutá, poslední Menzelův film je divákův smutek

Režie je z uměleckých profesí ta nejtěžší a nejnevděčnější. Herec, pokud si je schopen ještě pamatovat text, může hrát do roztrhání těla, dramaturg i scenárista mohou psát, dokud udrží myšlenku a tak podobně. Režisér kromě toho, že musí s každou inscenací a filmem znovu usilovat o úspěch, i když předtím x-krát dokázal, že umí, je bez divadla a filmového štábu vyřízený.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Bizarní projekt Angora: nacisté chovali v lágrech ušlechtilé králíky

Jak zajistit teplé ošacení pro vojáky Říše? Nacisté si věděli rady. Na příkaz Heinricha Himmlera chovali v areálech koncentračních táborů ušlechtilé králíky, z jejichž srsti se vyráběly stovky kilogramů vlny. O tajném projektu Angora se desítky let nevědělo, nyní o něm svědčí dobové fotografie.

ČTĚTE VÍCE:

Lesů máme akorát, ale chybí pestrost, říká krajinný ekolog

V Česku jsou místa, kam les historicky nepatří. Ale je jich málo, říká v rozhovoru Vladimír Mana, krajinný ekolog a přednášející na brněnské Masarykově univerzitě.

ČTĚTE VÍCE:

Foukání do skla, pivo s voliči. Politici se v kampani rádi bratří s obyčejnými lidmi

Do voleb zbývá pouhý měsíc, a tak se politici snaží vnutit voličům, jak se dá. Univerzální recept stranickým kandidátům diktuje: jdi mezi obyčejné lidi a nech se vyfotit při nějaké činnosti, sem tam něco rozdej (lízátka dětem, tužky), zapózuj s hasiči, poseď u piva a vyfoukej trochu skla. Server Lidovky.cz vybral fotografie politiků, kteří loví voliče.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Klíčový zákrok derby. Ale faul to nebyl, brání se Gecov

Byl to klíčový moment derby. Slávistický fotbalista Marcel Gecov chtěl před vlastním pokutovým územím vypíchnout míč Kamilu Vackovi, jenž po tomto souboji upadl. Rozhodčí Libor Kovařík odpískal faul a Sparta se z následného přímého volného kopu dostala do vedení a nakonec vyhrála 2:0.

ČTĚTE VÍCE:

Restaurace Al Mulino aneb Itálie u rybníka

Pizza & pasta restaurant Al Mulino najdete v Dolních Počernicích v areálu Panského dvora. Sousedství zrekonstruovaného parku a Velkého počernického rybníka, mimochodem největšího v Praze, dělá z této lokality přitažlivé výletní místo.

ČTĚTE VÍCE:

Festival Kolem světa a promítání filmů. Nejlepší cestovatelské akce

Češi výlety milují. Teď je navíc pro cestování ideální doba. Stačí sbalit batůžek a vyrazit. Jenže kam? Server Lidovky.cz pro vás přichystal letní speciál, kde najdete tipy na nejkrásnější výlety po Čechách, Moravě a Slezsku. Ukážeme vám místa, která vám budou mnohdy povědomá, jindy ale zcela neznámá. Vybírat můžete z hradů, zámků, muzeí a přírodních památek.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!