Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: politici ODS sponzorují Zemana i jizva nové miss

Česko

  20:00
PRAHA - Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Gabrielá Kratochvílová před začátkem soutěže foto: MAFRA - Petr Lemberk

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Ústavní soud Klause za velezradu soudit nebude, řízení zastavil

Exprezident Václav Klaus se nebude zodpovídat před Ústavním soudem z údajné velezrady. Soud při uzavřené poradě pléna zastavil řízení o žalobě podané Senátem. Řekl to generální sekretář soudu Ivo Pospíšil. Důvodem zastavení řízení je to, že Klausův mandát krátce po podání žaloby vypršel a soudci dospěli k závěru, že nyní se již údajným proviněním v prezidentské funkci zabývat nemohou.

ČTĚTE VÍCE:

Klienty s tučnými konty 'oholí' Kypr téměř o všechno. Vláda zakáže odklánění úspor

Až 80 procent dosahují podle kyperského ministra financí Michalise Sarrise škrty u vkladů nad 100 000 eur (2,6 milionu korun) ve druhé největší komerční bance v zemi Laiki.
Krach bankovního systému netíží všechny Kypřany, jak by se mohlo zdát. Ostrov je totiž rozdělen na řeckou a tureckou část a chudší sever země je paradoxně v klidu. Zatímco bohatší jih je členem EU a přijal euro, zaostalejší turecká část zažívá v poslední době rychlý vzestup.

ČTĚTE VÍCE:

Zeman dostal na účet půl milionu od firmy vlastněné politiky ODS

Na transparentní účet Miloše Zemana přibyl jen pár dní před uzávěrkou volebního účetnictví další příspěvek. Půl milionu korun mu zaslala třinecká firma Pro North Czech. Poněkud překvapivé na tom je, že dva ze tří členů vedení firmy jsou zastupitelé za ODS.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Obchodní triky a falešné slevy. Co vás pálí v českých obchodech?

Série článků na serveru Lidovky.cz o pochybných praktikách českých obchodních řetězců při prodeji potravin vyvolala u čtenářů silnou odezvu. Zákazníci jsou nespokojení s kvalitou prodávaného zboží i falešnými slevovými akcemi. Kritizovaný řetězec Albert přitom není jediný, na který si čtenáři stěžují.

ČTĚTE VÍCE:

Státní zástupce ukradl čokoládové berušky, i tak může zločince žalovat dál

Přestože sám kradl, i nadále může posílat zločince k soudu. Státní zástupce Josef Fraško z Prachatic čelil kárné žalobě kvůli ukradeným čokoládovým figurkám za 25 korun, nakonec si však může oddychnout. Nejvyšší správní soud jí totiž zamítl s tím, že sice kradl, ale čtyřsetkorunová pokuta je jako trest dostačující.

ČTĚTE VÍCE:

Po klaus.cz i zeman.cz? Prezidentovi chybí vlastní doména

Místo prezidentových bonmotů vojenská bagančata. Na doméně zeman.cz oficiální prezentaci Miloše Zemana nenajdete. Vlastní stránky totiž zatím nemá, navíc atraktivní domény s jeho jménem jsou zabrané. Jak zjistil server Lidovky.cz, jejich majitelé by prezidentovi své stránky zřejmě přenechali. Ovšem ne zadarmo.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Postupová matematika: jistotu MS 2014 už přinese pouze pět výher

Čeští fotbalisté stále mohou postoupit na brazilské mistrovství světa, aniž by se museli ohlížet na výsledky soupeřů ze skupiny. Stačí, když vyhrají všech pět zbývajících utkání. Ale reálněji vypadá boj o druhou příčku, která může (ale nemusí) zajistit podzimní baráž.

ČTĚTE VÍCE:

Jizvičku pod rtem mám po piercingu, prozrazuje Kratochvílová

Gabriela Kratochvílová se stala první dívkou s krátkým sestřihem, která vyhrála v soutěži Česká miss. Nové královně krásy chlapecký sestřih sluší a jak prozrazuje v on-line rozhovoru pro server Lidovky.cz, k dlouhým vlasům se zatím vrátit nechce.

ČTĚTE VÍCE:

Eva Jiřičná o architektuře, chemii, skle, snění i knihovně

Architektka Eva Jiřičná je jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších Češek. Vede studia v Londýně i Praze, navrhuje interiéry butiků, přednáší na univerzitách po celém světě, je držitelkou Řádu britského impéria, členkou Královské akademie umění, byla uvedena do Americké síně slávy, minulý týden získala za mimořádný přínos postavení žen v architektuře prestižní Cenu Jane Drewové. V on-line rozhovoru se čtenáři Lidovek.cz prozradila i klíč k úspěchu, podle Jiřičné je důležitý úsměv, pozitivní přístup a risk.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...