26. listopadu 2014 20:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: příprava na válku, zadky vysokoškolaček i Zeman ne živě

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu (vlevo) a prezident Vladimir Putin (vpravo) s... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský ministr obrany Sergej Šojgu (vlevo) a prezident Vladimir Putin (vpravo) s... | foto: Reuters

PRAHA Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

4 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Šojgu připravuje Rusko na válku. Musíme školit úřady, naléhá na Putina

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu požádal prezidenta Vladimira Putina, aby osobním příkazem či právním předpisem nařídil hlavám ruských regionů absolvovat dvoutýdenní školení v akademii generálního štábu, kde by se tito krajští náčelníci naučili zvládat své povinnosti v případě vyhlášení mobilizace. Informoval o tom server Newsru.com. (více čtěte ZDE)

Obama mezi mlýnskými kameny. Na životě černocha záleží, bouří se ulice

Čtyři a půl minuty ticha. A klidu. Rodiče zastřeleného černošského mladíka vyzvali po vynesení rozsudku ke krátké vzpomínce na svého syna. Chtěli symbolicky připomenout čtyři a půl hodiny, kdy jeho tělo zůstalo ležet na ulici Fergusonu. Jejich přání však zůstalo nevyslyšeno. (více čtěte ZDE)

Rozhlasová rada: Příště už Zemana z Lán raději nepouštějte živě

Český rozhlas odvysíláním Hovorů z Lán, v nichž prezident Miloš Zeman pronesl vulgární výroky, porušil zákon i kodex Českého rozhlasu. Rada veřejnoprávní instituce uznala výjimečnost situace, kdy svou roli hrálo překvapení a respekt k hlavě státu. (více čtěte ZDE)

Sestra podezřelá ze smrti pacientky v Rumburku je obviněná z dalších pěti vražd

Policie obvinila zdravotní sestru z Rumburku z vražd dalších pěti pacientů, stíhá ji tak pro šestinásobnou vraždu. Dozorující státní zástupce František Stibor podá návrh na vzetí ženy do vazby. Kriminalisté prověřovali celkem jedenáct dalších případů podezřelých úmrtí v nemocnici. (více čtěte ZDE)

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Ministerstvo nepojistilo majetek za 3 miliardy. Úspora, nebo šlendrián?

Majetek Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra za skoro 3 miliardy korun již měsíc není pojištěný. Pojistná smlouva doběhla zkraje listopadu a jak zjistil server Lidovky.cz, organizace teď narychlo a za podivných okolností vypsala tendr na novou pojistku, navíc na období pouhých sedm měsíců. Vnitro postup hájí tím, že staré pojištění nebylo výhodné a dokonce naznačuje možné porušení zákona. (více čtěte ZDE)

Miss VŠE kvůli twerkování končí. Soutěž školu poškodila, míní rektorka

Vyzývavý, podle kritiků nedůstojný a příliš sexistický tanec zabouchl dveře za soutěží krásy Miss Vysoké školy ekonomické (VŠE). Rektorka Hana Machková se po zhlédnutí záznamu z vystoupení soutěžících studentek rozhodla, že příští rok nepovolí žádnému subjektu využít značku Vysoké školy ekonomické pro organizaci soutěže. (více čtěte ZDE)

Radní: Kompenzace kvůli levnějším kupónům MHD v Praze je populismus

Kompenzace pro ty, kteří si roční tramvajenku pražské MHD koupí dřív, než nové vedení magistrátu sníží jejich cenu o 1100 Kč, možná nebude. Budoucí radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) je považuje za populismus a nevidí v nich žádnou logiku, přestože je podle MF Dnes v pondělí slíbila příští primátorka Adriana Krnáčová (ANO). (více čtěte ZDE)

 4 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Memento války: bizarní Park míru rozděluje kosovské Albánce a Srby

Na papíře skončila válka v Kosovu před patnácti lety, v Kosovské Mitrovici na severu země však napětí mezi Srby a Albánci přetrvává. Symbolizují ho bizarní barikády na mostě přes řeku Ibar, která půlí město na dva díly: srbský sever a albánský jih. (více čtěte ZDE)

Spisovatel Kuras naštvaně opustil studio Rozhlasu při debatě o islámu

V Českém rozhlasu se strhla ostrá debata o islámu. Český spisovatel a dramatik židovského původu Benjamin Kuras dokonce opustil během vysílání studio, protože druhý host, arabista Jan Čuřík, prohlásil, že Kuras mluví o islámu jako nacisté o holocaustu. (více čtěte ZDE)

Křižovatka balkánské historie, která zdobí jih Kosova. To je Prizren

Jízda omšelými ulicemi předměstí vás nepřipraví na úchvatný pohled, který se vám otevře na jejím konci: v náručí okolních kopců si hoví labyrint kamením vydlážděných uliček, lemovaných půvabně prohnutými střechami. Nebe nad nimi protínají věže chrámů, na které shlíží zřícenina středověké pevnosti. Ne nadarmo se Prizrenu přezdívá nejkrásnější město Kosova. (více čtěte ZDE)

Hit mezi milovníky čokolády. Jak připravit syrovou pochoutku?

Kvalitní, nejčastěji bio čokoláda zpočátku budila zájem zejména v anglosaských zemích a mezi stoupenci syrové stravy, kteří odmítají tepelné zpracování potravin, při němž dochází k oxidaci údajně škodlivé pro zdraví. V současné době však vyvolává zvědavost i mezi milovníky čokolády. (více čtěte ZDE)

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!