20. listopadu 2014 20:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: radost Semelové, koleje na prodej i poslanci v plusu

Železniční trať (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Železniční trať (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Kyjev se ohradil proti Zemanovi. Velvyslanec musí na kobereček
Ukrajinské ministerstvo zahraničí si předvolalo českého velvyslance Ivana Počucha, aby upozornilo na údajně nepřijatelné výroky prezidenta Miloše Zemana ohledně situace na Ukrajině. Podle prohlášení ukrajinského ministerstva Zemanova vyjádření neodpovídají duchu tradičních přátelských vztahů. Čeští představitelé ukrajinský krok nekomentovali. Více čtěte zde.

Základní plat poslance by mohl vzrůst o 8100 korun
Základní plat řadového poslance či senátora bez náhrad by měl v příštím roce vzrůst proti letošku o 8100 korun na 64 tisíc korun. Je to zhruba o 14 procent. Doporučil to sněmovní rozpočtový výbor, když projednával vládní novelu o platu ústavních činitelů. Kabinet navrhoval růst o procento. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) později navrhl růst o 3,5 procenta, a na něm stále trvá. Více čtěte zde.

Blanka se v prosinci neotevře. Zdrží ji arbitráž s firmou IDS
Tunelový komplex Blanka se v plánovaném termínu 2. prosince zřejmě neotevře. Zprovoznění stavby totiž může ovlivnit čtvrteční odstoupení dvou ze tří rozhodců z arbitráže mezi Prahou a firmou Inženýring dopravních staveb (IDS), která je dozorcem stavby. Více čtěte zde.

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

ČT lhala o protestech na podporu Zemana, podám stížnost, míní Veleba
Podle Jana Veleby neinformovala Česká televize pravdivě o počtu účastníků na demonstraci podporující prezidenta Miloše Zemana konané 17. listopadu na pražském Klárově. Senátor chce kvůli tomu příští týden podat stížnost k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Více čtěte zde.

Zametl šetření soláru? Vysoce postaveného policistu nepotrestali
Vysoce postavený policista protikorupčního útvaru, který podle jednoho z podřízených zametl šetření kauzy Amun Re, vyvázl bez trestu. Vedoucí jednoho z odborů i přes varování, že v solární kauze mohlo dojít hned k několika zločinům, případ stopl. Avšak podle kontrolorů protikorupční policie nic neprovedl, u útvaru tak pracuje dodnes. Více čtěte zde.

Zpochybnila vraždu Horákové. Posudek však zní ve prospěch Semelové
Byl by to symbolický akt k výročí sametové revoluce. Poslankyně Marta Semelová (KSČM) však za zpochybňování zločinů totalitního komunistického režimu obviněná zřejmě nebude. Posudek, který si vyžádalo státní zastupitelství, totiž hraje v její prospěch. Více čtěte zde.

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Chcete si koupit železnici? Stát poprvé prodá funkční tratě
Mezi Čížkovicemi a Obrnicemi na Mostecku už několik let nejezdí vlaky. Bezmála 36 kilometrů dlouhá trasa je jednou z pěti osiřelých železničních cest, které nabídne stát k prodeji. Cena je 136 milionů korun. Je to poprvé, kdy budou k mání funkční trati. Více čtěte zde.

Já miluju život! Lennonova zeď v Praze už má novou tvář
Jsou tomu čtyři dny, co umělecká skupina Pražská služba přemalovala známou Lennonovu zeď v Praze. Nyní už je ale bílá plocha opět zaplněna stovkami malůvek, nápisů či obrázků. „Já miluju život!“ hlásá například jeden z nich. Více čtěte zde.

Kde koupit zvěřinu a jak ji připravit? Přinášíme tipy šéfkuchařů
Je chutná, zdravá a dietní. Zvěřinu většinou spojujeme s podzimem, obdobím honů, zdlouhavou přípravou a ještě delším vařením. Na trhu je právě teď. Do konce prosince seženete maso čerstvé a chutné. Kde sehnat tu nejlepší a jak ji proměnit v lahůdku? A jak ji připravit? Server Lidovky.cz oslovil přední šéfkuchaře. Více čtěte zde.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
SEŘIZOVAČ/ÚDRŽBÁŘ

Advantage Consulting, s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 25 000 - 27 000 Kč