8. dubna 2013 19:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: řecký nárok na reparace od Němců a oslava bez trenýrek

Německá armáda v Aténách (1941) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá armáda v Aténách (1941) | foto: Bundesarchiv, Bild 101I-165-0419-19A / Bauer / CC-BY-SA

Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Policie obvinila čtyři lidi za luxusní projekt Prague Marina
V souvislosti s posunem nosné konstrukce atraktivního bytového domu Prague Marina kriminalisté obvinili čtyři lidi. Hrozí jim až osmileté vězení. "Jsou stíhaní pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti," řekl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

ČTĚTE VÍCE

 
Vyděšené děti byly v šoku, museli je hlídat hasiči
Francouzští gymnazisté jeli na výlet do Prahy. Z Remeše vyrazili v neděli večer, ale do cíle nedojeli . V půl sedmé ráno u Rokycan autobus havaroval. Jedna dívka zemřela, ostatní děti měly větší štěstí. Srážku odnesly zlomenými nosy a pořezanými obličeji. Večer do Prahy přicestují rodiče hospitalizovaných studentů.

ČTĚTE VÍCE

 
Řekové našli dokumenty, podle kterých jim Berlín dluží válečné reparace
Německo podle expertní komise řecké vlády nezaplatilo Aténám reparace za škody způsobené během okupace za druhé světové války. O jakou částku má jít, však zatím není známo. V minulosti ale Řekové své požadavky vyčíslili na 162 miliard eur (4,2 bilionu korun). Berlín považuje otázku odškodnění za uzavřenou.

ČTĚTE VÍCE

 
3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Anatomie losovaček: s policií v patách režírovali podvody za miliony
Nebylo to jen tušení. Věděli s jistotou, že mají v patách policejní vyšetřovatele. Vždyť jim opakovaně zabavili počítače s programem, jímž manipulovali losování veřejných zakázek za stovky milionů korun. Přesto skupina administrátorů, programátorů a stavařů pokračovala v rozjetém zločineckém podniku dál. Byli sebejistí. Jejich nedotknutelnost skončila až na konci loňského roku, kdy je policejní tým definitivně pozatýkal a obvinil z dotačních podvodů a ovlivňování veřejných zakázek.

ČTĚTE VÍCE

 
Porazíte fenku Ameli? Poslední šance vyhrát 30 tisíc v Chytrém portfoliu
Dokážete sestavit ideální akciové portfolio, které bude vydělávat? Na serveru Lidovky.cz opět startuje investiční soutěž Chytré portfolio, ve které si bez rizika můžete vyzkoušet investování na burze a k tomu vyhrát až 60 tisíc korun. Své úspěchy můžete porovnávat podobně jako předloni se zástupcem říše zvířat. Tentokrát s fenkou Ameli.

ČTĚTE VÍCE

 
Jak připravit dokonalý tatarák? Poradí Roman Paulus
Tatarák, podobně jako carpaccio, nemusí být jen masový, ale třeba i z rajčat, okurek či avokáda. Pokud na hovězí klasiku přece jen nedáte dopustit, pečlivě vybírejte stavební kameny. Sebemenší pochyby o původu a čerstvosti by měly bez milosti diskvalifikovat třeba vajíčka, která dobře zastoupí trocha olivového oleje.

ČTĚTE VÍCE

 
3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Litr benzinu za 4 koruny? Pumpařka se spletla o desetinnou čárku
Motoristé na benzince v Lippstadtu na západě Německa tankovali litr benzinu za 16 centů (zhruba čtyři koruny). Snovou cenou je potěšil provozovatel stanice, jenž se spletl v desetinné čárce. Plnou nádrž tak bylo možné natankovat za zhruba pět eur, v přepočtu necelých 130 korun.

ČTĚTE VÍCESundal trenýrky a slavil gól. Bylo to spontánní, hájí se Vučinič
Juventus Turín v sobotu porazil 2:1 Pescaru a míří za titulem v italské lize. Nejvíc pozornosti na sebe ale strhnul hrdina utkání a autor obou gólů Mirko Vučinič. Černohorský útočník totiž netradičně oslavil první branku z penalty tím, že si sundal bílé trenýrky a za běhu s nimi šťastně mával 40 tisícům diváků.

ČTĚTE VÍCE

 
Školy v Norsku přeloží kvůli Bieberově koncertu termín písemek
Několik škol v západním Norsku kvůli koncertům kanadského zpěváka Justina Biebera přeložilo termín čtvrtletních zkoušek. Ministerstvo školství s tím souhlasí, neboť se obává, že žáci by jinak dali přednost popové hvězdě, která je v této severské zemi mezi dospívající mládeží mimořádně populární.

ČTĚTE VÍCE


Lidovky.cz