Sobota 24. října 2020svátek má Nina 9 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: Rittigvo stěhování, 10 odstínů voleb i centrální mozek Blanky

Volební urna - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volební urna - ilustrační foto | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

PRAHA  Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Na Bulovce hospitalizovali muže s příznaky smrtelné eboly

Nemocnice na Bulovce hospitalizovala šestapadesátiletého muže s podezřením na ebolu. Nemocný přiletěl před 22 dny z Libérie a má příznaky smrtelné krvácivé horečky, které však mohou být společné pro více nemocí. Hlavní hygienik Vladimír Valenta zdůraznil, že jde jen o podezření. Definitivní výsledky budou známy v pátek.

ČTĚTE:

10 odstínů voleb. Velký přehled, o čem rozhodnou podzimní volby

O co se hraje v říjnových volbách? Koho čekají ztráty a kdo naopak bojuje o svou první roli v politice? Kteří kandidáti doufají v krátkou paměť voličů a kteří zas v jejich selektivní paměť? Než bude rozhodnuto, přečtěte si, které momenty letošních voleb stojí zato sledovat.

ČTĚTE:

Winton si do Prahy pro vyznamenání přijede, Zemanovo pozvání přijal

Zachránce stovek židovských dětí Nicholas Winton přijede na konci října do Prahy, kde převezme nejvyšší státní vyznamenání Řád Bílého lva. Na oslavách pádu komunismu v Lipsku to potvrdil prezident Miloš Zeman. Wintonovi řád předá 28. října u příležitosti státního svátku.

ČTĚTE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Rittig se stěhuje z Monaka. Zařizuje si dokumenty pro Spojené arabské emiráty

Vedle třech trestních stíhání musí lobbista Ivo Rittig řešit nový, dosud nepopsaný problém: končí mu povolení k trvalému pobytu v Monaku. On sám tvrdí, že z daňového ráje odchází dobrovolně. Podle informací serveru Lidovky.cz uspíšil konec jeho rezidentury tlak české policie a podezřelé bankovní transakce. Současně si Rittig začal vyřizovat dokumenty, které mu umožní snazší pobyt ve Spojených arabských emirátech.

ČTĚTE:

Vyzývám k občanské neposlušnosti, říká umělec, který začernil tváře politiků

Začerněné tváře politiků na billboardech se před několika dny staly součástí masivní předvolební kampaně v Praze. Jde o tajný projekt umělce Epose 257, který už dlouhodobě upozorňuje na narušování veřejného prostoru. „Stávající situace je pro mě naprosto neúnosná,“ přiznal v rozhovoru pro Lidovky.cz.

ČTĚTE:

Volby i z nejmenších obcí bez hledání a hned: jeden klik a čísla uvidíte na Lidovkách

Už tento víkend obmění komunální volby 6 tisíc zastupitelstev po celé zemi. Chcete-li výsledky z vaší obce získat bez hledání a hned, sledujte zpravodajský server Lidovky.cz.

ČTĚTE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Meinlovi Pražané. Kdo chce předražené hrušky z Tramtárie?

Gurmánský palác rakouské společnosti Julius Meinl po necelém roce provozu v Praze končí.

ČTĚTE:

Dům Diamant je malý klenot v centru Prahy

Název novostavby ve Spálené ulici 4 v Novém Městě pražském – Diamant – přímo vybízel k uplatnění nového směru v architektuře, kubismu. Architekt Emil Králíček jej důvtipně zkombinoval s prvky doznívající secese. Celek se překvapivě dobře snáší se svým barokním sousedem.

ČTĚTE:

Centrální mozek tunelu Blanka. Podívejte se do velínu na Strahově

Praha počítá s tím, že její dopravě od 2. prosince pomůže tunelový komplex Blanka. Příprava na jeho spuštění probíhá i ve strahovském velíně, z něhož dispečeři kontrolují bezpečnost i v dalších tunelech Městského okruhu.

ČTĚTE:

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!