22. března 2014 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: Rusové zabavili na Krymu ponorku i vědecké padělky

Ruský voják nedaleko sídla ukrajinského námořnictva v Sevastopolu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský voják nedaleko sídla ukrajinského námořnictva v Sevastopolu. | foto: Reuters

PRAHA Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Kauza Rittig: soud propustil na svobodu všechny obviněné

Obvodní soud pro Prahu 5 v sobotu dopoledne propustil na svobodu Petera Kmetě, obchodního partnera lobbisty Iva Rittiga, někdejšího jednatele tiskárny Neograph Jana Janků i advokáta Davida Michala. Trojice je společně s lobbistou Ivem Rittigem a advokátem Markem Stubleyem obviněna z praní špinavých peněz v kauze jízdenek pro pražský dopravní podnik. Návrhy na vazbu pro Rittiga i Stubleyho soud zamítl již v pátek.

ČTĚTE VÍCE:

Rusové obsadili jedinou ponorku Ukrajiny i leteckou základnu Belbek

Rusko oficiálně převzalo vojenskou kontrolu nad Krymem, hlásí agentura DPA. Ruští vojáci se zmocnili i ponorky Záporoží, která kotvila nedaleko přístavního města Sevastopol. Posádka jediné ukrajinské ponorky se podle médií částečně přidala na stranu Ruska.

ČTĚTE VÍCE:

Nová stopa po boeingu? Čínský satelit objevil v Indickém oceánu další objekty

Pátrání po zmizelém malajsijském boeingu vstoupilo do třetího týdne. I když se žádné konkrétní stopy po dopravním letadle zatím nenašly, mohly by objasnění záhady pomoci nové satelitní snímky. Malajsijský ministr dopravy na sobotní tiskové konferenci oznámil, že čínský satelit objevil v jižní části Indického oceánu další objekty, které by mohly být troskami ztraceného stroje.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Íránec z Hiltonu skončil ve vazbě. Spolu s ním i dalších 12 osob

Po rozsáhlé policejní razii kvůli obřím daňovým únikům skončilo 13 osob ve vazbě. Mezi nimi i Shahram Abdullah Zadeh, vlivný obchodník s ropou, pro kterého si kriminalisté přišli do prezidentského apartmá hotelu Hilton v Praze.

ČTĚTE VÍCE:

V rozvozu potravin roste konkurence. Po Tesku ho nabízí i Makro

Nakoupit rohlíky, máslo, sýr nebo třeba maso či čerstvé ryby přes internet není v Česku žádnou novinkou. Takovou službu ale dosud nabízel jen jediný supermarket – Tesco. To má ale teď nového konkurenta. Webový portál Dámejídlo.cz zakladatele Slevomatu Tomáše Čupra totiž spouští novou službu. Zákazníci si budou moci nakoupit sortiment z Makra.

ČTĚTE VÍCE:

Každý český zimák defibrilátor má. Proč se na ně fotbal teprve chystá?

Hlavně nechte na place srdíčko, často říkávají trenéři. Někdy však právě srdce může ukončit sportovní kariéru. Anebo i život. Minulý týden v NHL takový scénář opět pomáhal odvrátit defibrilátor. Jak jsou na tom s jeho pokrytím česká sportoviště?

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Attila Marcel: poetická groteska o síle lásky i lidské paměti

Francouzský režisér Sylvain Chomet, jejž proslavil animovaný snímek Trio z Belleville z roku 2003, bude jedním z hostů právě běžícího Febiofestu. Na programu festivalu je také jeho nový film Attila Marcel, který již zároveň putuje českými klubovými kiny.

ČTĚTE VÍCE:

Na začátku byla recese. Teď se vědecký trh potýká s padělky

Padělky netrápí jen výrobce luxusních hodinek, kabelek, léků či sportovních bot. Na trhu vědeckých informací se nabízejí padělky příspěvků z konferencí. Původně studentská recese začala žít vlastním životem.

ČTĚTE VÍCE:

Školní jídelny vaří zdravě, odmítají kritiku odborníci

Školní jídelny vaří dobře, kritika není na místě. Tvrdí to 11 institucí zabývajících se výživou, zdravým životním stylem či pedagogikou. V otevřeném dopise adresovaném ministrům školství, zdravotnictví a zemědělství se tak postavili proti iniciativě Skutečně zdravá škola, která brojí proti nynějším výživovým normám, kvůli nimž prý musejí vývařovny vařit nezdravě.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
WINDOWS ADMINISTRÁTOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč