20. září 2012 21:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: Sílící KSČM, slepí agenti i "nevonící" Bradáčová

Lenka Bradáčová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lenka Bradáčová | foto:  František Vlček, Lidové noviny

Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Poláci se mstí za sůl, řekl Bendl k tlaku EU na vývoz alkoholu
Evropská komise ve středu požádala Česko, aby zakázalo export tvrdého alkoholu ze země. Výzva má být výsledkem především polské lobby v unii, pro což má ministr zemědělství vysvětlení.

ČTĚTE VÍCE:


Komunisti dostihli ODS, vyplývá z průzkumu CVVM
Pokud by se nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, zvítězila by v nich ČSSD s 31,5 procenta hlasů. Druhá by skončila KSČM s 21 procenty a třetí příčku by obsadila ODS s 20,5 procenta hlasů. K volbám by přišlo 57 procent oprávněných voličů. Vyplývá to z průzkumu agentury CVVM, který má ČTK k dispozici.

ČTĚTE VÍCE:


Česko se leklo Bruselu, Heger zakázal vývoz alkoholu
Výhružky z Evropy udolaly českou vládu. Na čtvrtečním večerním zasedání nakonec podlehli Nečas a spol. tlaku z Bruselu a zakázali vývoz tvrdého alkoholu z Česka. Nové opatření proti smrtícímu metanolu ohlásil ministr zdravotnictví Leoš Heger.

ČTĚTE VÍCE

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ


Na metanol nenarazili agenti, ani elitní detektivové, teď zabíjí
Když se začtete do výročních zpráv agentů z informační služby za posledních deset let, zmínku o hrozbě ilegální výroby a distribuce alkoholu tam nenajdete. Na výrobní a distribuční sítě závadných lihovin nenarazil ani elitní policejní protimafiánský útvar.

ČTĚTE VÍCE:


Bude to ošklivé, předvídá Vízek fotbalový skandál
Českým fotbalem hýbe velký skandál. Tajemné informace, které poskytl majitel Sparty Daniel Křetínský šéfovi českého fotbalu Miroslavu Peltovi, bude vyšetřovat protikorupční policie. Server Lidovky.cz oslovil známé osobnosti, aby dosavadní zjištění v nové fotbalové aféře popsaly a zhodnotily.

ČTĚTE VÍCE:


Bradáčová má sen o boji s korupcí, který nevoní ODS ani ČSSD
Nejsledovanější státní zástupkyně v zemi chce měnit svůj úřad v akční jednotku. Tento text, založený na rozhovorech mimo záznam, zkoumá, jak se jí její mise daří.

ČTĚTE TAKÉ:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS


Žijí šťastně i bez sexu. Patologický jev, myslí si část sexuologů
Jak se u nás žije sexuálním menšinám? Jsou diskriminované, nebo jsou naopak ve výhodě? Srpnová přehlídka gay komunity Prague Pride opět rozvířila podobné otázky – a také tentokrát v debatě chyběli zástupci asexuálů, i když jejich počet roste. Je to nemoc, patologický jev, způsob života, nebo se u nás rodí čtvrtá sexuální orientace?

ČTĚTE VÍCE:


Ginger a Fred tančí v Praze. Stavba, která vyvolala vášně
Procházka po realizacích významných světových architektů na našem území dnes pokračuje zastavenímu stavby, která měla pro pražskou architekturu sklonku 20. století zásadní význam.

ČTĚTE VÍCE:


Closer odevzdal princi Williamovi snímky polonahé Kate
Francouzský časopis Closer podle agentury AFP odevzdal britskému princi Williamovi a jeho manželce Kate své digitální nosiče obsahující fotografie, které nedávno zveřejnil a na kterých je vévodkyně z Cambridge polonahá.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz