Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: Smrt na rallye, miliardy církvím i Kalouskova navigace

Česko

  19:15
Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.
Navigace - ilustrační foto

Navigace - ilustrační foto foto: Shutterstock

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Koalice uspěla, prosadila navzdory odporu opozice církevní restituce
Sněmovna schválila navzdory odporu opozice návrh zákona o církevních restitucích. Míří do Senátu.

ČTĚTE VÍCE:

Policisté proti Kalouskovi. Stojíme za Lessym, vzkazují
Unie bezpečnostních složek (UBS) vyjádřila podporu policejnímu prezidentovi Petru Lessymu ve sporu s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09). Členové odborové unie sepsali petici, v níž se staví za Lessyho. Podepsalo ji už několik set lidí, informoval předseda UBS Zdeněk Buřič.

ČTĚTE VÍCE:


Na Rallye Bohemia zemřel navigátor Ceplecha, soutěž nepokračuje
Při nehodě v třetí rychlostní zkoušce Rallye Bohemia zemřel Bohuslav Ceplecha, navigátor jezdce Martina Semeráda. Organizátoři následně šestý díl mezinárodního mistrovství České republiky předčasně ukončili.

ČTĚTE VÍCE:


3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

10 českých měst, kterým chybí velká nákupní centra. Proč?
Máme nejvíce nákupních center na tisíc obyvatel ze sedmi zemí regionu střední a jihovýchodní Evropy. Přesto ale ještě na mapě Česka existují bílá místa, kam velké nákupní pasáže dosud nepronikly. Patří mezi ně například města v Moravskoslezkém kraji, ale třeba i Česká Lípa, Děčín, Znojmo a další obce nad 30 tisíc obyvatel.

ČTĚTE VÍCE:

Sněmovní sprosťárny: Peake neudržela smích, Schwarzenberg klimbal
Ostře sledované parlamentní přenosy z posledních dnů nabídly pozorným divákům zajímavou podívanou. Vedle již tradičně klimbajícího ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09) zachytily kamery i „odbouranou“ místopředsedkyni vlády Karolínu Peake (LIDEM). Stačila k tomu četba přepisu rozhovoru mezi poslancem Petrem Skokanem (VV) a Miroslavem Kalouskem (TOP 09).

ČTĚTE VÍCE:

GLOSA ONDŘEJE ŠTINDLA: Kalousek namluvil navigaci: Zatoč doprava, debile
Miroslav Kalousek projevuje chvályhodnou a plodnou snahu oddálit nástup okurkové sezony. Projevil přitom mnohou schopnost, zveřejněný přepis jeho telefonátu s poslancem Skokanem například dokládá ministrovo vyvinuté dialektické myšlení ve stylu, parafrázuji: Takže tys mě prásknul, ty sv..ě? Mám to od novinářů, oni totiž nejsou takový skety jako ty, takže tě napráskali. (Skokanovo nudné a nevěrohodné svatouškovství je kapitola sama pro sebe.)

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Colours, den druhý: zázrak za zvuků agregátů
I kdyby už na Colours of Ostrava 2012 nevystoupil nikdo další. I kdyby návštěvníkům vypadla paměť a pamatovali si jen tenhle koncert, bohatě by to stačilo. Letošní ročník přehlídky totiž přinesl zážitek, na nějž festival dosud čekal. Bylo jím vystoupení Antony and The Johnsons s ostravskou Janáčkovou filharmonií.

ČTĚTE VÍCE:

Koupaliště, na kterých se dobře najíte. 3 tipy čtenářů
Strava na českých koupalištích nemusí být vždy katastrofa. Některá rekreační zařízení mají restauraci, kde si vyberou i ti, kteří neholdují smaženým sýrům či klobásám. Tady jsou tři tipy od čtenářů serveru Lidovky.cz.

ČTĚTE VÍCE:


Zemi zasáhne magnetická bouře, čeká se jasná polární záře
Zemi během soboty zasáhnou částice ze čtvrteční silné sluneční erupce. Magnetická bouře by podle odborníků neměla způsobit vážnější škody, obyvatelstvo kanadsko-amerického příhraničí, severu Ruska a severních částí Evropy se ale může těšit na polární záři, která bude pozorovatelná i jižněji, než je obvyklé.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Vyhrajte luxusní diář a ještě mnohem více od Gnotes
Vyhrajte luxusní diář a ještě mnohem více od Gnotes

Pro 3 šťastlivce tu máme krásnou plánovací sadu, se kterou už rozhodně na nic nezapomenete. Naplánujte si vlastní program do nejmenšího detailu....