Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Co vám uniklo: smrtící otřesy v Íránu i nedoručené balíky

Česko

  19:30
PRAHA - Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Zemětřesení v Iránu má na svědomí stovky zraněných. foto: Reuters

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Čtvrté zlato pro Česko ukořistil biker Kulhavý

 Biker Jaroslav Kulhavý vyhrál olympijský závod v cross country. Na hrách v Londýně tak získal čtvrté zlato a celkově desátou medaili pro Českou republiku. Pro samostatné Česko jde o první cyklistickou olympijskou medaili. Druhý dojel Švýcar Nino Schurter, třetí byl Marco Aurelio Fontana z Itálie. Jan Škarnitzl dojel dvanáctý, Ondřej Cink čtrnáctý.

ČTĚTE VÍCE:

Zemětřesení v íránu: Otřesy přežil jen syn, v minutě bylo všechno pryč, říká muž

Jedenapadesátiletý Karím sedí se svým synem Ámirem Husajnem před zničeným domem na severozápadě Íránu. Vesnice Bádše-Bádš měla před sobotním zemětřesením asi tisícovku obyvatel a 200 domů. Jen dvacet obydlí ale katastrofu přestálo.

ČTĚTE VÍCE:

Znalecký posudek u vlčích dětí byl v pořádku, potvrdil soud

Pražský městský soud nenašel pochybení v lékařském posudku znalce Ivana Boušky, který hodnotil zdravotní stav takzvaných vlčích dětí. Posudek přispěl k nepravomocnému odsouzení rodičů k osmiletému a podmíněnému trestu za týrání dětí.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Open Air Festival aneb velký zmar na ještě větším letišti

Letošní ročník megalomanského festivalu ze všeho nejvíc připomínal kramářské setkání. Téměř z každého stánku, i z toho nejmenšího, řvala jednoduchá hudba, lidé popíjeli z přinesených zásob a koncerty jakoby zůstaly až na druhém místě. Což v případě Fatboye Slima, hlavní hvězdy přehlídky, bylo vlastně lepší.

ČTĚTE VÍCE:

Služby České pošty? Skřípe jen doručování balíků

Česká pošta bodovala v testu amerických ekonomů, jaké jsou ale zkušenosti jejich českých zákazníků? Server Lidovky.cz vyzval čtenáře, aby se svěřili se svými zkušenostmi s tímto státním podnikem. A jaké byly výsledky naší ankety? Podívejte se.

ČTĚTE VÍCE:

Seznam pěti kontroverzních událostí olympiády v Londýně

Podívejte se na seznam kontroverzních událostí olympijských her v Londýně 2012.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Design? Představte si, že by Steve McQueen jezdil fabií

Už jako student vylepšil model Superb od Škodovky, dnes navrhuje Petr Novague (31) jachty, dotykové telefony, karoserie aut i diáře. V červenci převzal designér prestižní cenu Red Dot.

ČTĚTE VÍCE:

Nejlenivější lidé žijí na Maltě. Jak dopadlo v seznamu lenosti Česko?

 S využitím statistických údajů Světové zdravotnické organizace sestavil mezinárodní vědecký tým seznam států podle míry fyzické aktivity jejich obyvatel.

ČTĚTE VÍCE:

Polovině Čechů chybí vitamin D. Jak ho doplnit?

Téměř polovina Čechů a Češek má méně vitaminu D, než je doporučená dávka. Tělo si ho přitom dokáže vyrobit v kůži samo při pobytu na slunci. Lékaři ale důrazně doporučují doplnit látku raději v jídle. Podle nich totiž kvůli zeslabené ochranné ozonové vrstvě a výrazně silnějšímu záření hrozí rakovina kůže.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!