9. února 2013 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: špatně placené trafiky, Nemo i smradlavý oslizák

Někteří si sněhovou kalamitu užívají. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Někteří si sněhovou kalamitu užívají. | foto: Reuters

PRAHA Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Dienstbier: Zemanovci jsou lobbistickou skupinkou. Pomáhal jim Dalík

Za Zemanovci stáli Dalík s Topolánkem, říká v rozhovoru pro Lidové noviny místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier. Zároveň odmítá představu, že by jeho strana měla s malou Stranou práv občanů kooperovat.

ČTĚTE VÍCE:

Sněhová bouře Nemo: 85 centimetrů sněhu a mínus 30 stupňů Celsia

Rozsáhlá sněhová bouře provázená prudkými poryvy větru sužuje severovýchod Spojených států a jihovýchod Kanady. Zanechala za sebou šest mrtvých, desítky centimetrů sněhu, dopravní kalamitu a zhruba 650 tisíc domácností bez elektřiny. Úřady v zasažených oblastech vyhlásily stav nouze a vyzvaly obyvatele, aby zůstávali doma. V bouři se automaticky odstavila jaderná elektrárna, ale veřejnost nebyla ohrožena.

ČTĚTE VÍCE:

Klausův tchán pracoval u tajné policie fašistického Slovenska

Tchán českého prezidenta Václava Klause působil za války jako vysoký úředník tajné politické policie Slovenského státu a osobně se podílel na perzekuci slovenských Židů.

ČTĚTE VÍCE:

3 ZPRÁVY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Benda: Trafiky? Nové funkce rebelů nejsou zdaleka tak dobře placené

ODS se hádá kvůli novým funkcím pro exposlance Marka Šnajdra, Ivana Fuksu a exministra Alexandra Vondru. Místopředsedkyně strany Miroslava Němcová se omluvila za to, že trafiky pro ně jsou překročením mezí, její kolega Boris Šťastný to označil za laciné a populistické očerňování kolegů. Server Lidovky.cz se proto zeptal několika občanských demokratů, jestli je podle nich podobná praxe v pořádku a zda jejich stranu poškozuje.

ČTĚTE VÍCE:

Potraviny na pranýři: likérka Drak s metanolem a sýr prolezlý plísní

Na pultech obchodů se opět objevily podezřelé lihoviny s etiketou likérky Drak bez kolku a s obsahem metanolu. Velké řetězce zase měly problém se skladování sýrů, které byly prolezlé plísní. Projděte si nový seznam nebezpečných potravin z webu inspekce "Potraviny na pranýři".

ČTĚTE VÍCE:

Tunisané se bouří. Vraždu opozičního politika mají za atentát

Tunisko zasáhla další vlna nepokojů. Bouře v zemi vyvolala vražda opozičního předáka Šukrího Bilajda, kterého zasáhly čtyři kulky, když vycházel ráno z domu. Tisíce lidí protestovaly v Sídí Bú Zidu, kde koncem roku 2010 začala takzvaná arabská revoluce. Současný vývoj v Tunisku komentátoři označují za nejkrizovější od pádu bývalého prezidenta Zína Abidína bin Alího.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Tenistky vedou nad Austrálií 2:0. Uspěly Kvitová a Šafářová

České tenistky vedou 1. kola Světové skupiny Fed Cupu nad Austrálií 2:0. Své zápasy vyhrály Petra Kvitová a Lucie Šafářová.

ČTĚTE VÍCE:

Češi chtějí mít stále plné břicho, říká Pavel Maurer

"Lidé nevěnují příliš pozornosti kvalitním potravinám," netají se názorem na stravování Čechů gurmán a zakladatel Grand Restaurant Festivalu Pavel Maurer. V rozhovoru pro server Lidovky.cz vysvětluje, jak vzniklo letošní motto festivalu a jakou kuchyni Češi preferují.

ČTĚTE VÍCE:

Oslizák líbezný je oblíbený v Asii. Evropanům smrdí

V Indii ho uctívají jako lék, v Nepálu hraje hlavní roli na svatbách a na Cejlonu používají jeho květy při výrobě voňavek. Oslizák líbezný tvoří plody, které obsahují éterické oleje, žlutou sladkou dužinu a hořká semena. V Česku tolik známý není, v obchodech ho neseženete. Můžete si jej ale vypěstovat doma.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.