Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: jak si dělí byty politici i "štěnice" ve sněmovně

Česko

  19:50
PRAHA - Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Petr Nečas a Miroslav Kalousek ve sněmovně. foto:  František Vlček, Lidové noviny

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Syrské letadlo zadržené v Turecku převáželo části radiostanic
Turecko dnes přinutilo přistát v Ankaře syrské dopravní letadlo letící z Moskvy a z bezpečnostních důvodů zakázalo svým civilním letounům létat do syrského vzdušného prostoru.

ČTĚTE VÍCE:

Odchod od jádra se Němcům prodraží, zelená přirážka žene ceny nahoru
Cena elektřiny v Německu příští rok stoupne až o 11 procent, což by bylo nejvíce za posledních deset. Na vině je další navýšení ekologické přirážky na rozvoj obnovitelných zdrojů na dosud rekordních 5,3 centu (1,3 Kč) za kilowatthodinu (kWh).

ČTĚTE VÍCE:

Planý poplach? Podle sněmovny se nenašla štěnice, jen reproduktor
Sněmovna popřela, že by součástka nalezená v květnu v jedné z jejích místností sloužila jako odposlouchávací zařízení. Jednalo se prý o běžný malý reproduktor. Server Lidovky.cz ale zjistil, že skutečnou štěnici by ve sněmovně jen tak někdo nenašel. S kontrolami se totiž šetří - jsou drahé.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Podívejte se, jak brněnští politici přidělovali byty blízkým
Blízcí brněnských politiků ODS a ČSSD podezřele snadno získali obecní byty určené k privatizaci. Server Lidovky.cz má dokumenty dokládající podivné praktiky, jimiž na královopolské radnici přidělovali byty, k dispozici.

ČTĚTE VÍCE:

Soldateska či parta plukovníků. Politici na policii tvrdě útočí
Policie plní hlavní úkol současného kabinetu - boj s korupcí. Jedno obvinění střídá druhé a nejedno se týká politika, vysoce postaveného úředníka či vlivné osoby. Jakmile se policie dostane blízko k politikům, na místo pochval přicházejí ostré slovní výpady.

ČTĚTE VÍCE:

Shell zničil naši obživu, žalují gigant u soudu zemědělci
Nigerijští zemědělci zažalovali u civilního soudu v Haagu ropný gigant Shell za to, že znečistil jejich farmy v deltě řeky Nigeru. Je to vůbec poprvé, co se korporace registrovaná právě v Nizozemí zpovídá u tamního soudu ze znečištění životního prostředí. "Precedenční případ donutí ropné kolosy k větší odpovědnosti," řekl serveru Lidovky.cz právní expert Filip Gregor.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Případ Molochov. Paneláky nebo elegantní funkcionalismus?
Pro někoho uniformní předzvěst panelákové výstavby, pro jiného elegantní blok funkcionalistických činžáků s noblesními detaily. Stavba, jež byla navržena právě před 75 lety přímo proti pražské Letenské pláni, vzbuzuje kontroverze dodnes.

ČTĚTE VÍCE:

Jdi a zabíjej! Příběh dětské vojačky Grace z Ugandy
Byla dobrý voják, uměla to s kalašnikovem. A uměla velet. Přepadání vesnic, vraždění a okrádání vesničanů, i boj s vládními vojáky. To byl svět třináctileté Grace, dětské vojačky.

ČTĚTE VÍCE:

Řepka dostal za diskuze s rozhodčím trest na pět utkání
Českobudějovický fotbalista Tomáš Řepka dostal za protesty a nesportovní chování směrem k rozhodčímu ve víkendovém duelu první ligy s Jabloncem trest na čtyři utkání, další zápas vynechá kvůli čtyřem žlutým kartám. Na podzim tak stihne už jen závěrečné kolo s Mladou Boleslaví. Rozhodla o tom disciplinární komise.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...