Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: ukrajinské bouře nekončí a Peňásův jarní pozdrav debilům

USA

  19:31aktualizováno  19:36
Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

Proruští separatisté na barikádách před budovou regionální správy v Doněcku. foto: Reuters

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Povstalci zaminovali centrálu tajné služby v Luhansku. Drží desítky rukojmí
Proruští povstalci ve východoukrajinském Luhansku údajně zaminovali okupovanou centrálu tajné služby SBU a drží asi 60 lidí jako rukojmí. Radikálové podle místních médií informaci o zaminování objektu popírají.

ČTĚTE VÍCE

 
Proč mne obvinili? Moc jsem prý mluvil v médiích, říká šéf growshopu
Obvinění bere jako nespravedlnost a podraz. Spolumajitel největšího českého velkoobchodu s potřebami pro pěstování konopí Growshop Michal Otipka je stíhán na základě obří policejní akce z loňského roku. "Byl jsem tak vidět, že to museli udělat," komentuje obvinění v rozhovoru se serverem Lidovky.cz..

ČTĚTE VÍCE

 
Zbyla poslední verze smrti palestinského velvyslance: semtex v knize
Palestinského velvyslance Džamála Muhammada Džamála při novoročním výbuchu na ambasádě v pražském Suchdole zabil semtex.

ČTĚTE VÍCE

 
3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Peňásův jarní pozdrav českým debilům: Ukliďte si po sobě PET lahve
Začátek jara je čas pro můj výroční měšťácko-utopistický sloupek. Předloni jsem v něm vyzval k pěstování květin za okny, loni jsem nabádal k umytí, či dokonce natření domovních dveří. V masovějším měřítku to výsledek valný nemělo, ale s tím jsem počítal, neboť vlastností Čechů je, že si nenechají do svého bordelu mluvit.

ČTĚTE VÍCE

 
Američané zničí farmářské trhy, burcuje Keller. Hloupost, míní expert
Lídr kandidátky ČSSD do evropského parlamentu Jan Keller na svých setkáních s voliči varuje před vyjednáváním o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy. Podle něj chtějí Američané zamezit pořádání farmářských trhů, protože jsou trnem v oku „nadnárodním potravinovým řetězcům“. Podle experta na zemědělskou politiku Petra Havla je to však nesmysl.

ČTĚTE VÍCE

 
Ševčíkův modrý maják? Univerzita nic neřeší. Je to soukromá věc, tvrdí
Děkan Národohospodářské fakulty VŠE Miroslav Ševčík se postihu od fakulty bát nemusí. Už jedenáct dní média mluví o jeho zneužití modrého majáku a škola dosud ke kauze nezaujala jasný postoj. Nikdo nechce děkana otevřeně kritizovat a rektorka Hana Machková žádné důsledky nad Ševčíkovým prohřeškem nevyvodila.

ČTĚTE VÍCE

 
3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Nejdražší hořčice v testu propadly. Říznou chuť najdete v kelímcích
Spotřebitelský časopis dTest se opět pustil do hodnocení kvality potravin v českých obchodech. Tentokrát testoval hořčice. Nejhůře dopadla paradoxně dětská hořčice Boneco, která měla víc tuku a cukru než ostatní a byl v ní přidaný nespecifikovaný rostlinný olej. Obsahovala také dva chemické konzervanty.

ČTĚTE VÍCE

 
Hokejová Slavia je na prodej. Akcie by mohl odkoupit Růžička
Vzájemný spor mezi Richardem Benýškem, majitelem hokejové Slavie, a Vladimírem Růžičkou, klubovou ikonou a reprezentačním trenérem, se znovu vyostřil. Benýšek spolu s bratrem Ladislavem v úterý dopoledne rezignoval na funkce v představenstvu a nabídli svůj většinový podíl akcií právě bývalému slávistickému kouči.

ČTĚTE VÍCE

 
Příšery z lega jsou nástrojem Satana, kázal polský kněz
Polský katolický kněz Slawomir Kostrzewa varoval během nedělní bohoslužby rodiče, aby se měli na pozoru před hračkami zejména z dánského podniku Lego. Konkrétně zmínil sérii Monster Fighters, ve které vystupují postavy upírů, vlkodlaků a dalších příšer.

ČTĚTE VÍCE

 

Autor: