Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: Úředníci na výstavě hazardu i zbytečná radost Kremlu

Česko

  20:10
PRAHA - Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Milan Hojer (vlevo) a Vladimír Šiška čekají na soud, který rozhodne, zda na ně uvalí vazbu. foto: Lidovky.cz

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Ministr Drábek neustál tlak. K poslednímu říjnu rezignuje

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) oznámil, že rezignuje na svou funkci. Jako důvod uvedl středeční rozhodnutí soudu, který poslal jeho exnáměstka Vladimíra Šišku do vazby kvůli údajnému podplácení. Policie také upřesnila, z čeho Šišku s Hojerem viní: měli nabídnout firmě přidělení veřejné zakázky za nejméně 100 milionů korun.

ČTĚTE VÍCE:

Analýza LN: V Kremlu se radují z prohry Saakašviliho. Zbytečně

„Jejich názory jsou pro nás nepřijatelné. Jenže demokracie funguje tak, že rozhoduje většina gruzínského lidu. A my jeho volbu respektujeme.“ Těmito slovy se gruzínský prezident Michail Saakašvili pokusil opět získat sympatie nejen gruzínských občanů. Uznal porážku v pondělních parlamentních volbách a prohlásil, že jeho Jednotné národní hnutí odchází do opozice.

ČTĚTE VÍCE:

NÁVOD: Jak si ověřit bezpečný alkohol v 5 krocích

Unie výrobců a dovozců lihovin spustila web certifikacelihovin.cz na kterém si lidé i obchodníci mohou ověřit původ tvrdého alkoholu. Vydávání certifikátů ale server zatím kvůli technické chybě neumožňuje.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Vláda slíbila centrální registr majetků. Vznikla jen stránka za 50 tisíc

Mělo to být jednodušší a vstřícnější řešení pro všechny, kdo chtějí kontrolovat majetky politiků a úředníků. Z plánu vytvořit centrální registr majetkových přiznání však zůstal zatím jen příslib v programovém prohlášení vlády.

ČTĚTE VÍCE:

Úředníci 'bojovali' proti hazardu. Jeli na privátní výstavu nových automatů

Boj proti hazardu má mnoho podob. Podle občanského sdružení Brnění teď úředníci ministerstva financí z odboru dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi potírali herní byznys přímo na největším setkání obchodníků s hazardem. Dokazují to alespoň fotky, které Brnění zveřejnilo.

ČTĚTE VÍCE:

Výroková spirála: Jakl mluvil o nenávisti, Klaus o pisálcích, Joch o fňukně

"Kuličkový" útok na prezidenta Václava Klause spustil spršku silných výroků. Jako první vyostřil diskusi Klausův poradce Ladislav Jakl, když si to vyřídil s "nenávistnými levicovými intelektuály". Zatím poslední příspěvek přidal nyní už bývalý premiérův poradce Roman Joch, který označil Klause za "ufňukanou kremlofilní bábu". Server Lidovky.cz přináší seznam ostrých výroků.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Sladké hrušky: do koláče i zvěřiny. Recepty Romana Pauluse

Madame Verte, Císařka, Magdalenka, Erika... Pusťte si tyhle krásky z rodu hrušek do kuchyně a nechte je ukázat, co v nich dřímá. Slušet jim to bude se sýrem, vínem i vanilkou – třeba ve francouzském „obráceném“ koláči tarte tatin.

ČTĚTE VÍCE:

Zápisky z Designbloku podruhé: kde odpočívat

Zřejmě největší nápor zažívá při Designbloku Openstudio ve Šporkovském paláci. S koncem týdne návštěvníků přibývá a prohlídky jsou náročnější. Kde si můžete oddychnout a načerpat nové síly?

ČTĚTE VÍCE:

Vysoká škola vyvinula metodu, jak levně zjistit metanol přes lahev

Vysoká škola chemicko-technologická (VŠCHT) vyvinula způsob, jak zjišťovat koncentraci jedovatého metanolu přes láhev. Metoda je několikanásobně levnější a rychlejší než klasické testování, zatím ale není certifikovaná. Ověřování se dá přitom provádět malým přístrojem i v terénu, vědci nyní na zavedení metody v praxi spolupracují s celníky, řekla vedoucí laboratoře molekulové spektroskopie Miroslava Novotná.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!
Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!

Po celý týden soutěžte o kosmetiku oblíbenou dětmi i maminkami. Vyhrajte tu nejjemnější péči, která je vhodná pro potřeby citlivé dětské pokožky a...

Mohlo by vás zajímat