Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: utajená policejní čísla i soudruh Bárta alias Husák

Česko

  21:10
Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Vít Bárta (vlevo) a Michal Babák na volební konferenci strany Věcí veřejné 16. února v Praze foto: ČTK

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Novým šéfem VV je Bárta. Čestný předseda John se chválil

Novým předsedou Věcí veřejných se na volební konferenci strany stal Vít Bárta. Odstupující a nový čestný předseda Radek John volal ve svém projevu po změně politického systému. A hlavně se chválil.

ČTĚTE VÍCE:

 

Pistorius smrtelně zraněnou přítelkyni vláčel po schodech

Oscar Pistorius chtěl svou družku, kterou ve čtvrtek ráno smrtelně postřelil, zachránit. Pokoušel se o dýchání z úst do úst a táhl ji z koupelny, kde ji zasáhl. Uvedly to afrikánské noviny de Beeld. Podle listu byly svědky Pistoriusovy snahy o resuscitaci mladé ženy přítomní strážní.

ČTĚTE VÍCE:

 

Bártův program levných potravin připomíná soudruha Husáka, reagoval Klaus

Prezident Václav Klaus kritizoval nový program Věcí veřejných, který na dnešní volební konferenci představil největší kandidát na předsedu strany Vít Bárta. Jeho součástí je například prosazování nižších daní a levnějších potravin. Klausovi takový slib připomíná "soudruha Husáka". Řekl to v sobotu při návštěvě biatlonového světového šampionátu v Novém Městě na Moravě.

ČTĚTE VÍCE:

3 ZPRÁVY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Delikty amnestovaných netajíme. Naše čísla jsou orientační, brání se policie

Čísla netajíme, jen je zatím neznáme, reagoval mluvčí Policejního prezidia Jiří Vokuš na zjištění serveru Lidovky.cz, že policejní údaje o kriminálních činech spáchaných amnestovanými neodpovídají realitě. Kraje evidují mnohem více deliktů, než kolik jich uvádí oficiální statistika.

ČTĚTE VÍCE:

 

Nepoznávám dánské děti, říká po incidentech česko-dánská novinářka

Problémů s opilými dánskými studenty, kteří se potulují po ulicích Prahy, si všímají i v Dánsku. Většina tamních médií události pozorně sleduje. „Jsem překvapená vandalismem a hrubostí. To mě překvapuje, protože takhle mě připadá, že dánské děti neznám," podivuje se v rozhovoru pro Lidovky.cz Dana Schmidt, česko-dánská novinářka.

ČTĚTE VÍCE:

 

Poslanci plnili domácí úkol od Klause. Četli si jeho knihu. Líbila se?

Prezident Václav Klaus poslal do sněmovny začátkem měsíce svou knihu Spor o amnestii se vzkazem, ať si ji zákonodárci prostudují. Ne všichni poslanci však "domácí úkol" od prezidenta splnili. A když, tak mají velké výhrady.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

H&M nabídne slevu za staré obleční. 'Módní charita' ho pak zrecykluje

Švédský obchodní řetězec s oblečením H&M zahájí 21. února v českých obchodech akci H&M Conscious zaměřenou na recyklaci oblečení. Zákazníci do vybraných obchodů budou moci přinést nepotřebné oděvy, za něž dostanou slevu na nové zboží. Cílem projektu je snížit objem oblečení, které bez dalšího využití končí zbytečně na skládkách.

ČTĚTE VÍCE:

 

Křenová pomazánka nebo omáčka. Zkuste 5 nej receptů

Na výraznou chuť křenu se někdy neprávem zapomíná. I přesto, že je k dostání celoročně a hlavně v zimě je cenným zdrojem vitamínů. V kuchyni se rozhodně vyplatí jej používat, jedná se o pikantní zeleninu, která má také léčivé účinky.

ČTĚTE VÍCE:

 

Týden módy: kolekce plné kovových barev, kožešin a pánských prvků

Končící newyorský týden módy představil trendy na nadcházejí podzimní a zimní sezonu. Ženy by se podle návrhářů měly oblékat více jako muži, ale zůstat něžné. Kolekcím dámské i pánské módy dominovaly tmavší barvy a kožešiny. Střihy zase musejí být hlavně pohodlné.

ČTĚTE VÍCE:

Autor: