26. května 2014 20:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: vykradená ODS, boj o letiště i Ransdorf slavící, spící

"Ať tě provází síla," popřál lídru kandidátky TOP 09 Luďku Niedermayerovi... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy "Ať tě provází síla," popřál lídru kandidátky TOP 09 Luďku Niedermayerovi... | foto: MAFRA - Petr Topič

Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Mohutné boje o doněcké letiště: armáda nasazuje stíhačky a bombardéry

Proruští povstalci pronikli do areálu doněckého mezinárodního letiště, které bylo dosud pod kontrolou ukrajinské armády. Povstalci na střeše terminálu zřídili palebné posty. Personál byl evakuován, provoz letiště se zastavil. Armáda odpověděla masivním protiúderem s nasazením stíhacího a bombardovacího letectva. Část povstalců letiště vyklidila.

ČTĚTE VÍCE:

Koho jste zvolili? Podívejte se na vizitky nových europoslanců

Necelá pětina Čechů rozhodla o tom, jak bude vypadat sestava jedenadvaceti poslanců, kteří budou v následujících pěti letech republiku reprezentovat v Evropském parlamentu. Přinášíme vám přehled jejich vizitek.

ČTĚTE VÍCE:

Piráti hodlají napadnout výsledek eurovoleb u Ústavního soudu

Česká pirátská strana hodlá napadnout výsledek evropských voleb u Ústavního soudu. Chce zrušit hranici pěti procent k získání mandátu v Evropském parlamentu. Řekl to Mikuláš Ferjenčík z mediálního odboru Pirátů. Strana získala 4,78 procenta hlasů.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Ransdorf mě přeskočil i díky spaní v práci, míní vykroužkovaný komunista

Byl trojkou na kandidátce KSČM, přesto Jaromír Kohlíček mandát v Evropském parlamentu neobhájil. Se 14 384 preferenčními hlasy ho totiž "převálcoval" Miloslav Ransdorf a odsunul ho mezi náhradníky.

ČTĚTE VÍCE:

 

Svobodní vykradli ODS. Bývalá pravicová jednička balancuje nad propastí

Rozdíl jediného mandátu. Nebo jinak: rozdíl pouhých dvou procent hlasů. Řeč je o dvou partajích - ODS a Svobodných. Právě strana Petra Macha je nyní podle politologa Josefa Mlejnka hlavním konkurentem ODS. Už nikoli TOP 09. Pokud občanští demokraté nezískají zpět voliče, kteří v eurovolbách přešli ke Svobodným, může mít ODS vážné problémy, míní politolog.

ČTĚTE VÍCE:

 

Výprask známých tváří: John prohrál s Paroubkem, Bursík s Antibursíkem

Podívali jsme se na chvost volebních výsledků a prozkoumali opomíjené souboje: John vs Paroubek. Bursík vs Antibursík. Zounar vs Jurinová. Ti všichni by se ovšem měli učit u Jany Volfové. Ta propadla s naprostou suverenitou.

ČTĚTE VÍCE:

 

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Pasta fresca. Jak na domácí ravioly poradí Roman Paulus

Roman Paulus odkrývá pár triků, jak si poradit s domácími raviolami. Základem je správná mouka na těsto, dostatek času na jeho odležení a ocelové svaly nebo strojek na rozválení. Cílem je totiž plát tenoučký jako papír.

ČTĚTE VÍCE:

Cvičení venku. Když městské parky plní funkci tělocvičny

Hrazdy, posilovací stoje a čerstvý vzduch. Mezi sportovními nadšenci se rozmohl nový trend. Než aby se zavřeli v hezkém počasí ve fitness centru, raději vyjdou či lépe řečeno vyběhnou do parků.

ČTĚTE VÍCE:

 

Odhalit či zakrýt? O dekoltu se spekuluje celá staletí

Když Ségolene Royalová nastoupila na francouzské ministerstvo životního prostředí, zavedla prý velmi přísný kodex pro oblékání, především prý zakázala dámám dekolty. Tento zákaz ministryně sice dementovala, stejně ale způsobil poprask a zaměřil reflektory na výstřih, který se v průběhu staletí měnil.

ČTĚTE VÍCE:

 

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz