4. listopadu 2012 19:04 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo z kongresu ODS: Nečas post šéfa obhájil, ale...

Staronový předseda ODS Petr Nečas s 1. místopředsedou Martinem Kubou a místopředsedy Jiřím Pospíšilem a Miroslavou Němcovou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Staronový předseda ODS Petr Nečas s 1. místopředsedou Martinem Kubou a místopředsedy Jiřím Pospíšilem a Miroslavou Němcovou. | foto: ČTK

Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události kongresu ODS v Brně. V něm nešlo jen o budoucnost této strany, ale i o osud vlády.

POHLEDEM VÍTĚZŮ

ODS dál povede Nečas. Kuba mu bude krýt záda
Staronovým šéfem občanských demokratů se v neděli po poledni stal Petr Nečas. V tajném hlasování dostal nadpoloviční většinu hlasů a uspěl tak už v prvním kole volby. Poraženým zůstal jeho jediný vyzyvatel - 'rebel' Ivan Fuksa.

ČTĚTE VÍCE

Kongres nechal Nečase pokračovat, rozkol strany ale nevyřešil
Ostře sledovaný kongres občanských demokratů v Brně potvrdil Petru Nečasovi mandát předsedy strany. Rozkol v poslaneckém klubu ODS ale nevyřešil. Nečas získal podporu 60 procent delegátů. Jeho oponent a jeden z poslanců odmítajících vládní daňový balíček Ivan Fuksa dostal hlasy téměř třetiny účastníků stranického kongresu.

ČTĚTE VÍCE


Pospíšil jasným vítězem volby místopředsedů. Získal 454 hlasů
Politici Jiří Pospíšil, Pavel Blažek, Tomáš Chalupa a Miroslava Němcová jsou novými místopředsedy strany ODS. Doplní vedení v čele s Petrem Nečasem a 1. místopředsedou Martinem Kubou.

ČTĚTE VÍCE


Kongres ve výrocích: Když ODS přežila Topolánka, přežije i Nečase
Funkci předsedy ODS obhájil na stranickém kongresu Petr Nečas, v tajné volbě porazil jednoho z revoltujících poslanců, exministra zemědělství Ivana Fuksu. Delegáti volili i další členy stranického vedení. To jsou výsledky druhého dne kongresu ODS v Brně. Přinášíme výběr z výroků, které zazněly v projevech.

ČTĚTE VÍCEPOHLEDEM REBELŮ

Fuksa: Nabízím restart. Nečas: Nedopusťme agonii
Petr Nečas i Ivan Fuksa už mají za sebou poslední šanci ovlivnit výsledek volby předsedy ODS. Před delegáty přednesli své projevy a zatímco Fuksa nabídl restart strany, Nečas pronesl optimisticky laděnou řeč a vyzval k jednotě a k předejítí vládní agonie.

ČTĚTE VÍCE


Tluchoř: Vyměňme Nečase, koalici udržíme i bez něj
V deset večer přišel na kongresu čas na vystoupení Petra Tluchoře, vůdce poslaneckých rebelů proti zvyšování daní. „Jak můžeme nastoupit cestu k navracení důvěry voličů, když nám nevěří ani vlastní lidé?“ zeptal se řečnicky Tluchoř.

ČTĚTE VÍCEPrvní rebel. Kvůli 6 miliardám naštveme 10 milionů, varoval Fuksa
Na kongresu ODS vystoupil první takzvaný rebel - Ivan Fuksa. Celý svůj projev věnoval vysvětlování, co mu na daňovém balíčku vadí. Připomněl, že z jeho obsahu odmítá pouze zvýšení daní. Pád vlády si prý nepřeje.

ČTĚTE VÍCE


ČÍM KDO ZAUJAL

Projev předsedy ODS Petra Nečase na kongresu v Brně
Projev předsedy ODS a premiéra Petra Nečase na kongresu ODS (text ČTK poskytla mediální sekce ODS).

ČTĚTE VÍCE


Projev Mirka Topolánka na kongresu ODS v Brně
Dobrý den, prosím, pomozte mi. Jsem ve složité situaci. Těžce překonám (a souhlasím v tomto se Zahradilem) brilantní a nadčasový Klausův kandidátský projev přednesený před týdnem na Pražském Hradě, zvláště proto, že nikam nekandiduji. Funkce Čestného předsedy by mě potěšila až „in memoriam“, ale to by mě musela ODS přežít. Obávám se ale, že Václav Klaus taky nikam nekandiduje. Nebude si přece kupovat lístek na Titanic.

ČTĚTE VÍCE


Lidovky.cz
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

POCTA BRATROVI. Číslo 23, které nosil jeho bratr Josef, si Jakub Šural vzal na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!