28. září 2013 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: zdravý bruslař Kuba i kritický odsudek Menzelovy novinky

Režisér Jiří Menzel přichází po červeném koberci na premiéru svého filmu Donšajni. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Režisér Jiří Menzel přichází po červeném koberci na premiéru svého filmu Donšajni. | foto: MAFRA: Dan Materna

PRAHA Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Ostravské pobojové ráno: škody nahlášeny, největší výtržníci na stanici

Rány ošetřeny, střepy a cihly uklizeny, největší výtržníci na stanicích a slzný plyn rozptýlen. Ostrava se probudila po dalším protestu proti „nepřizpůsobivým“. Přeloženo: proti Romům v místních ubytovnách. A podle všeho nebyl zdaleka poslední.

ČTĚTE VÍCE:

Rada bezpečnosti OSN odsoudila použití chemických zbraní v Sýrii

Rada bezpečnosti OSN v noci na sobotu jednomyslně schválila rezoluci požadující likvidaci syrského arzenálu chemických zbraní. Neobsahuje ale bezprostřední hrozbu vojenského potrestání režimu prezidenta Bašára Asada, pokud by se požadavku nepodřídil. K tomu by musela rada přijmout novou rezoluci.

ČTĚTE VÍCE:

Nejvyšší úředník a bez prověrky? Neslýchané, řekl Schwarzenberg

Fakt, že prezidentův kancléř Vratislav Mynář nemá bezpečnostní prověrku na stupeň tajné, považuje předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg za neslýchaný. Naopak ředitel kanceláře bývalého prezidenta Václava Klause Jiří Weigl uvedl, že nevidí nic zvláštního na tom, že Mynář zatím prověrku nemá, určitou dobu její získání totiž podle něj trvá.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Odměna za zdravý životní styl? Prošel bych, věří si Kuba, Štengl ne

Předseda ODS Martin Kuba se před pár dny na Twitteru pochlubil, jak sportuje. Shodou okolností ve stejné době, kdy se ho server Lidovky.cz - podobně jako ostatní lídry - zeptal, zda si zdravý životní styl zaslouží odměny a jak je na tom on sám. Zatímco Kuba si věří, například šéf Zemanovců Zdeněk Štengl se dobrovolně přihlásil k "hříšníkům".

ČTĚTE VÍCE:

Hůlka může kultivovat naši politickou scénu, míní kandidující exšéf hazardu

Donedávna byl jedním z nejvýše postavených mužů v českém herním průmyslu. Před pár dny ale Petr Vrzáň (SPOZ) na funkci rezignoval. Jak vysvětlil, kandiduje do sněmovny a nechce svým konkurentům dávat laciný důvod ke kritice. Navíc se chce plně věnovat kampani, v níž má jasný cíl: dostat svého favorita Daniela Hůlku do sněmovny.

ČTĚTE VÍCE:

DPP krach nehrozí. Praha to nedopustí, tvrdí jeho exšéf Martin Dvořák

Podle pražského primátora Tomáše Hudečka hrozí Dopravnímu podniku hlavního města Prahy (DPP) krach, pokud do půl roku nevyřeší mnohamiliardový kontrakt na tramvaje se Škodou Transportation. Martin Dvořák, bývalý generální ředitel DPP, však říká, že se krach nehrozí.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Menzelovi laskavě vylhaní Donšajni: 435 korun za leknutí

Cifra z titulku je v Menzelově filmu finančním vyčíslením psychické újmy, kterou utrpí řezník, když mu do krámku vjede impulzivní sbormistrině odcizeným autem.

ČTĚTE VÍCE:

Očekávání od Hertla v San Jose ještě vzrostla, říká zámořský expert

Je jedinečný. Jedním z nejtalentovanějších českých hokejistů. Devatenáctiletý Tomáš Hertl může z extraligy naskočit rovnou do NHL, o své místo v sestavě bojuje na kempu San Jose Sharks. "Na 95 procent v týmu zůstane," odhadl v exkluzivním rozhovoru pro server Lidovky.cz zámořský novinář Dave Pollak, expert na tým z Kalifornie.

ČTĚTE VÍCE:

Miss World se stala Filipínka, Češka se neprosadila

Ve finále soutěže krásy Miss World 2013 zvítězila Miss Filipíny Megan Youngová. Českou republiku ve finále reprezentovala Lucie Kovandová. Ta sice podle mluvčí České Miss Terezy Typoltové v oficiálním pořadí nezabodovala, těšila se však obdivu na mnoha fanouškovských stránkách a na Pageantology.net dokonce v hlasování People's Choice Miss World 2013 zvítězila.

Ve finále soutěže krásy Miss World 2013 zvítězila Miss Filipíny Megan Youngová. Českou republiku ve finále reprezentovala Lucie Kovandová. Ta sice podle mluvčí České Miss Terezy Typoltové v oficiálním pořadí nezabodovala, těšila se však obdivu na mnoha fanouškovských stránkách a na Pageantology.net dokonce v hlasování People's Choice Miss World 2013 zvítězila.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/miss-world-se-stala-filipinka-ceska-kovandova-se-neprosadila-pr9-/lide.aspx?c=A130928_163738_lide_vam

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Pečovatel/ka - moderní zařízení v Praze, 20-22 000 Kč, velice zajímavé

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 20 000 - 22 000 Kč