Pondělí 16. prosince 2019svátek má Albína 9 °C oblačno Předplatné LN
8. března 2013 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: Zemanův velký den, naděje pro Ratha i jarní detox

Inaugurace Miloše Zemana. Prezidentova kritika novinářů během projevu rozesmála Karla Schwarzenberga (vpravo) a Miroslava Kalouska.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Inaugurace Miloše Zemana. Prezidentova kritika novinářů během projevu rozesmála Karla Schwarzenberga (vpravo) a Miroslava Kalouska. | foto: Michal Doležal, ČTK

PRAHA Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Miloš Zeman složil prezidentský slib

V 10.17 přečetl Miloš Zeman prezidentský slib a oficiálně se stal třetí hlavou státu České republiky. Vítěz první přímé volby se také zúčastnil vojenské přehlídky a v poledne poobědval se zákonodárci. Mezitím ještě stihl krátký obřad ve svatovítské katedrále a položení věnců u sochy T. G. Masaryka.

ČTĚTE VÍCE:

Rath může z vazby na kauci. Advokát: Neuteče, v zahraničí majetek nemá

David Rath se možná už brzo dostane na svobodu. Okresní soud pro Prahu východ v pátek dopoledne rozhodl o kauci dva miliony korun. Podle něj už nehrozí, že by obviněný poslanec pokračoval v trestné činnosti. Žalobce Petr Jirát proti rozhodnutí podal stížnost. "Státní zástupce nepředložil žádný důkaz, že by měl jakýkoliv majetek v zahraničí," vysvětluje Rathův advokát, proč jsou i obavy z útěku zbytečné.

ČTĚTE VÍCE:

KLDR vypoví dohody o neútočení: 'Jaderná válka může vypuknout'

Severní Korea vypovídá všechny dohody o neútočení s Jižní Koreou. Komunistický režim také přerušuje takzvanou červenou linku, tedy přímé telefonické spojení mezi Pchjongjangem a Soulem. Zároveň uzavírá hraniční přechod se svým jižním sousedem. Jde o reakci na nové sankce proti KLDR, které ve čtvrtek přijala Rada bezpečnosti OSN.

ČTĚTE VÍCE:

3 ZPRÁVY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Co čekat od Zemana? Zhrubnutí politiky, občas pravdu, míní osobnosti

Miloš Zeman se v pátek stane novým prezidentem Česka. Server Lidovky.cz se proto zeptal osobností z různých oblastí společenského života, jaké ctnosti a naopak nectnosti s sebou nová hlava státu na Pražský hrad přinese.

ČTĚTE VÍCE:

Zeman v Boha nevěří, při inauguraci ho ale vzýval hned třikrát

Nový český prezident Miloš Zeman zakončil svůj projev ve Vladislavském sále osobní modlitbou, ve které Boha žádal o odvahu, pokoru a moudrost. Ještě před prezidentskou volbou přitom o sobě prohlašoval, že je ateista.

ČTĚTE VÍCE:

Doma agenti Mosadu, v Izraeli ilegálové. Úděl neviditelných gayů

V Palestině jim jde o život, na území Izraele mohou žít jedině jako ilegálové. Nelehkou situaci palestinských gayů ukazuje dokument Neviditelní izraelského režiséra Yariva Mozera, uvedený na festivalu Jeden svět. „Jejich jediná možnost je získat azyl někde venku,“ říká Mozer.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Jarní očista? Detox tělu spíše uškodí, říká Cajthamlová

Časopisy o zdravém životním stylu jsou každé jaro plné tipů a osvědčený jarní detox a očistu organismu. Člověk prý zhubne, zbaví tělo škodlivin a ulehčí zátěži organismu. Je pro tělo ale detoxikační kúra opravdu nezbytná? A nemůže přísný režim tělu uškodit? Ani odborníci se neshodnou.

ČTĚTE VÍCE:

Největší vítězství nevšedního talentu. Koloušek porazil leukémii

Asi už nikdo nespočítá, kolik vyhrál zápasů, ve sbírce má i dva mistrovské zářezy - se Spartou a Libercem. Vpravdě životní triumf však Václav Koloušek slavil v pražském Ústavu hematologie a krevní transfuze ve Fakultní nemocnici Na Karlově. V bitvě, která v roce 2004 trvala šest měsíců, přemohl akutní leukemii. A co víc, znovu začal rozdávat fotbalovou radost. A rozdává ji stále.

ČTĚTE VÍCE:

Jak poznat dobrou čokoládu? Nekřupe, prozrazuje belgický chocolatiér

Bruggy jsou městem kanálů, krajek a pralinek. Čokoládovny jsou doslova na každém rohu. V té nejstarší rodina Van Oostů vyrábí belgické pralinky už více než sto let.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!