Středa 3. března 2021svátek má Kamil 0 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: ochuzení Češi, žárliví teroristé a poctivost je v mozku

peníze (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy peníze (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Exšéf Tatry dostane jako odškodnění 120 000, chtěl pět milionů

Ministerstvo spravedlnosti přiznalo bývalému šéfovi kopřivnické automobilky Tatra Ronaldu Adamsovi 120 000 korun jako zadostiučinění za trestní stíhání. V pátek to uvedla mluvčí úřadu Kateřina Hrochová. Adams požadoval pětimilionové odškodné.

ČTĚTE TAKÉ:

Pracovali, platili daně. I přesto Británie Čechům podporu nevyplatí

Velká Británie odmítá Česku zaplatit 100 milionů korun, které dluží za výplaty podpor v nezaměstnanosti Čechů pracujících dříve v Británii. Informaci Radiožurnálu potvrdila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová (ČSSD). ČR se podle ní chce při vymáhání dluhu spojit s Polskem a Slovenskem, kterým Britové ze stejného důvodu také dluží.

ČTĚTE TAKÉ:

Ministerstvo zahraničí obdrželo obálku s bílým práškem

Ministerstvo zahraničí obdrželo podezřelou zásilku, jejíž obsah nyní zkoumá policie. Bez bližších podrobností to dnes uvedl tiskový mluvčí úřadu David Frous. Ministr vnitra Milan Chovanec v České televizi řekl, že obálka obsahovala bílý prášek. Podobné dopisy v minulých dnech obdržel také Pražský hrad a úřad vlády.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Chorásán. Projekt al-Káidy soupeřící o prestiž s Islámským státem

Nejen na radikály z Islámského státu mířily americké nálety v Sýrii z počátku týdne. Cílem byly i pozice doposud neznámé teroristické skupiny Chorásán. V jejích řadách přitom bojuje jen asi padesát mužů.

ČTĚTE VÍCE:

TIME OUT LN: Název nezaručí prestiž. Hokejová Liga mistrů strádá

Na tribunách posedávají hrstky nejvěrnějších fanoušků, z kluziště jsou slyšet taktické pokyny a na soupiskách chybí největší hvězdy. Vítejte na hokejové Lize mistrů!

ČTĚTE VÍCE:

Policie Rittiga obvinila kvůli stejné smlouvě jako v jízdenkové kauze

Stejně navrženou smlouvu i stejnou společnost použili podle policie Ivo Rittig a další zadržení jednou při vysávání pražského dopravního podniku a později u firmy Oleo Chemical. Nastrčenou společností, pomocí které získávala skupina peníze, byla Cokeville Assets. Serveru Lidovky.cz to řekla Rittigova advokátka Katarína Kožiaková Oboňová.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Podívejte se zdarma na film Ivo Bystřičana Mých posledních 150 000 cigaret

Chcete přestat kouřit? A čekáte, že vás společnost podpoří? Režisér Bystřičan ve svém filmu zaznamenává svůj pokus skončit s kouřením. Při tom si všímá souvislostí politiky, průmyslu a společenské tolerance. Film nabízíme ve spolupráci se serverem DAFilms.cz až do nedělního večera ke zhlédnutí zdarma.

ČTĚTE VÍCE:

Nádraží ve světě: Odpadky ve Švýcarsku, otřesné záchody ve Francii

Otřesný suchý záchod ve Francii, pozdní hlášení a odpadky ve Švýcarsku. Ale i záchodky v milionářském sídle Antibes na Francouzské riviéře a jinde ve světě. Čtenář serveru Lidovky.cz přináší pohled na zahraniční nádraží. A zdá se, že ta česká nejsou ta nejhorší.

ČTĚTE VÍCE:

Kde se rodí poctivost? Ber, nebo se nech okrást, vědci mají odpověď

Lhát, nebo mluvit pravdu? Pro většinu lidí není rozhodování obtížné, protože jsou od přírody poctiví. Avšak poctivost každého z nás má svou cenu a existuje míra zisku, pro kterou jsme ochotni podvádět. Vědci nyní určili, ve které části centrální nervové soustavy sídlí náš smysl pro čestné chování.

ČTĚTE VÍCE:

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...