Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: lidumil Štrougal, flinty v žitě a Krteček po čínsku

Slovensko

  20:50
PRAHA - Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

Lubomír Štrougal foto: ČTK

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI PRVNÍ

Šéfka Nadace Charty 77: Štrougal není vrah. Nemusím obhajovat, s kým slavím Ředitelka Nadace Charty 77 Božena Jirků byla jednou z gratulantek na narozeninové oslavě bývalého komunistického pohlavára Lubomíra Štrougala, který se spolu s Gustávem Husákem stal za minulého režimu symbolem normalizace. Jirků v rozhovoru pro server Lidovky.cz říká: Štrougal není žádný vrah, myslím si, že je z té garnitury slušnější.

ČTĚTE VÍCE:

Armáda pušky za 100 milionů nekoupí. Byly poruchové a málo vydržely
Měl to být další milník v přerodu českého vojska do moderní armády západního stylu. Nákup pušek pro přesnou střelbu na vzdálenost 600 metrů měl jednak srovnat používanou ráži se standardem Severoatlantické aliance, ale hlavně nahradit historickou techniku. Vojenští ostrostřelci dnes používají sovětské pušky Dragunov konstrukčně vycházející ze 60. let.

ČTĚTE VÍCE:

Hnutí Stropnického juniora vyhrálo na Praze 3, skončit ale může v opozici
Hnutí Žižkov (nejen) sobě, které vede Matěj Stropnický, plánovalo jako vítěz komunálních voleb na Praze 3 utvořit s TOP 09 dvojkoalici. Té se ale nelíbilo, jak hnutí v jednání postupuje a k dohodě nedošlo. Podle Stropnického je ale pravým důvodem snaha lídryně Topky Miloslavy Hujové obhájit křeslo starostky, které jí ŽNS nenabídlo. Ta to však odmítá.

ČTĚTE VÍCE:

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Evropská liga: Uvažte si primitivy na řetěz, vzkazují Slováci. Novináři tahali děti pryč
Na Slovensku mají o vinících čtvrtečního fotbalového konfliktu jasno. Za čtyřicetiminutové přerušení zápasu Evropské ligy mezi Slovanem a Spartou mohou podle nich příznivci Pražanů. Zároveň však upozorňují na fatální podcenění situace ze strany pořadatelů.

ČTĚTE VÍCE:

Německo bude mít rudého premiéra. 25 let od pádu Berlínské zdi
Do čela vlády v Durynsku, jedné ze 16 spolkových zemí Německa, míří schopný i charismatický premiér za postkomunisty Bodo Ramelow. A co tomu Němci říkají?

ČTĚTE VÍCE:

Vedení ČSA ustoupilo, vyhozených letušek bude míň. Stávkovat se nebude

Stávka letušek a stevardů Českých aerolinií nebude. Odboráři ji naplánovali na čtvrtek, ale nakonec se s manažery ČSA a Českého aeroholdingu dohodli na kompromisu. Ten mimo jiné znamená zachování 29 pracovních míst. Celkem bude propuštěných zaměstnanců míň, než se čekalo - zhruba osmnáct procent.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Květákové proměny. Zkuste osvěžující dip nebo vynikající těstoviny
Podzimní sezóna květáku je v plném proudu. Nepropásněte ji a nakupte nejen květák klasicky bílý, ale třeba i jeho limetkově, oranžově nebo purpurově zabarvené odrůdy. Jsou totiž zdravější; jak dokazuje jejich zbarvení, obsahují protirakovinové flavonidy a v případě oranžové odrůdy i betakaroteny.

ČTĚTE VÍCE:

Legendární Krteček bude mít nové díly. Natočí je Číňané a přidají pandu
Animovaná postavička Krtečka znovu ožije v nových příbězích. Koprodukční smlouvu s největší čínskou televizí CCTV v příštím týdnu uzavře vnučka po legendárním animátorovi a režisérovi Zdeňku Milerovi Karolína Milerová.

ČTĚTE VÍCE:

Cimrman promluví anglicky. Britové nastudovali Záskok
V Žižkovském divadle Járy Cimrmana má 25. října premiéru anglická verze hry Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka Záskok v podání profesionálních zahraničních herců žijících v Praze. Jsou mezi nimi dva Američané, dva Britové, Němec a Australan. Hra má název The Stand-In.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...

Mohlo by vás zajímat