Neděle 29. listopadu 2020svátek má Zina 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co víme o dvojici, kvůli níž policie prohledala Hvězdu? Měli rádi urbex, žena při odchodu stihla poslat textovku

Praha Policisté identifikovali mrtvou ženu, kterou našli v pondělí v oboře Hvězda na západním okraji Prahy. Je to pohřešovaná čtyřiadvacetiletá Nina H., po které pátrali od pátku. Spolu s ní hledali i čtyřiatřicetiletého Jana P., jenž podle kriminalistů spáchal v pátek sebevraždu skokem pod metro.

„Žena zemřela násilnou smrtí,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Kriminalisté podle ní zároveň potvrdili, že čtyřiatřicetiletý muž, se kterým odešla z domu, spáchal v pátek sebevraždu.

Úmrtí pohřešované ženy potvrdila i její sestra na Facebooku. Příspěvek pak krátce po zveřejnění smazala, ale na jejím profilu se začaly objevovat vzkazy vyjadřující upřímnou soustrast.

Leták s podobiznou zesnulé Niny Hustedové.
Nález těla v Oboře Hvězda

Nina, studentka medicíny, byla spatřena naposledy v pátek u vchodových dveří panelového domu ve Stodůlkách, jak odcházela společně se svým kamarádem a hercem Janem P. Dokazoval to i kamerový záznam, který policie v souvislosti s pátráním po dvojici zveřejnila. Podle informací deníku MF Dnes žena krátce před svým odchodem z bydliště stihla poslat kamarádce krátkou zprávu: Za dvacet minut jsem u tebe. O tři dny později byla nalezena mrtvá.

Co se přesně stalo, není zatím jasné. Dosud také není zřejmé, jakou roli v úmrtí ženy hrál Jan P. Policisté pouze potvrdili dřívější dohady médií, podle kterých muž v pátek spáchal sebevraždu skokem pod metro ve stanici Vltavská.

Podle médií se oba bavili výpravami do různých opuštěných míst, jako jsou továrny, polorozpadlé haly nebo jiné budovy. „Oba měli rádi urbex, průzkum opuštěných míst. Mohli se někam vypravit a něco se mohlo stát,“ citoval deník jednu z kamarádek dívky. Tato verze však kolidovala s tím, jak byla dvojice při svém odchodu od paneláku ve Stodůlkách oblečená – tedy rozhodně ne ve sportovním.

„Žena měla na sobě světlý kabát dlouhý po kolena, modré džíny, černé kotníkové boty a na zádech měla při odchodu z domu modrý batoh. Muž měl na sobě tmavou bundu, modré džíny a na zádech tmavý batoh,“ uvedla policejní mluvčí Kropáčová.

Medička neměla žádné problémy, dobře se učila a s Janem se přátelila delší dobu. Podle informací MF Dnes se znali z improvizačního divadla, kterému se muž věnoval. Jana P. jeho kamarádi popsali jako inteligentního, klidného a zodpovědného člověka.

Nina H. byla také členkou křesťanské organizace YMCA, jak dokládá příspěvek na Facebooku. „Veselá, laskavá, spontánní, bezprostřední, talentovaná, obětavá… a mnoho dalších vlastností, které bychom mohli přisoudit Nině, která nás navždy opustila. Byla jedinečnou ymkařkou a její srdce bilo pro Ten Sing,“ uvádí YMCA v postu. Podle něj neexistuje jednoduchý způsob, jak se s touto tragédií vyrovnat. 

SVÍČKA ZA NINU Veselá, laskavá, spontánní, bezprostřední, talentovaná, obětavá…a mnoho dalších vlastností, které bychom...

Zveřejnil(a) YMCA v České republice dne Úterý 10. listopadu 2020

Policie nadále případ vyšetřuje. „V současné chvíli kriminalisté nevylučují úzkou souvislost mezi oběma případy. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z násilného trestného činu a na případu stále velmi intenzivně pracují,“ uvedla včera mluvčí Kropáčová.

V rámci vyšetřování případu policisté od pátku prohledávali desítky míst po celé Praze, kde by se muž se ženou mohli nacházet, za asistence psovodů mimo jiné i část Prokopského údolí, které bylo nedaleko bydliště hledané ženy. Desítky dobrovolníků pátraly i v parcích a lesících okolo stanic metra Nové Butovice, Hůrka, Motol a Petřiny

V pondělí odpoledne pak začali hledat v oboře Hvězda v Praze 6, kde tělo pohřešované nalezli. V úterý se na místo činu vrátili, aby důkladněji prohledali okolí. Kriminalisté čekají na výsledky pitvy, která určí, jak žena zemřela.

,

Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Tělo je nejprve pečlivě vydezinfikováno a následně uloženo do rakve. V ­té... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Miliardář Dědek o Pardubicích, krizi, (ne)fungování extraligy i Jágrovi

Petr Dědek, majitel HC Dynamo Pardubice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jeho jmění se odhaduje na čtyři miliardy korun, podle magazínu Forbes je 54. nejbohatší Čech. Na přelomu roku se Petr...

SOUTĚŽ: Vyhraj luxusní balíček fitness jídel v hodnotě 1 499 Kč
SOUTĚŽ: Vyhraj luxusní balíček fitness jídel v hodnotě 1 499 Kč

Sportuješ a ráda se hýbeš? Chceš svou snahu zefektivnit i vhodným jídelníčkem, ale nevíš, jak na něj? Nyní máš jedinečnou příležitost vyhrát...