Čtvrtek 21. ledna 2021svátek má Běla 4 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co víme o dvojici, kvůli níž policie prohledala Hvězdu? Měli rádi urbex, žena při odchodu stihla poslat textovku

Praha Policisté identifikovali mrtvou ženu, kterou našli v pondělí v oboře Hvězda na západním okraji Prahy. Je to pohřešovaná čtyřiadvacetiletá Nina H., po které pátrali od pátku. Spolu s ní hledali i čtyřiatřicetiletého Jana P., jenž podle kriminalistů spáchal v pátek sebevraždu skokem pod metro.

„Žena zemřela násilnou smrtí,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Kriminalisté podle ní zároveň potvrdili, že čtyřiatřicetiletý muž, se kterým odešla z domu, spáchal v pátek sebevraždu.

Úmrtí pohřešované ženy potvrdila i její sestra na Facebooku. Příspěvek pak krátce po zveřejnění smazala, ale na jejím profilu se začaly objevovat vzkazy vyjadřující upřímnou soustrast.

Leták s podobiznou zesnulé Niny Hustedové.
Nález těla v Oboře Hvězda

Nina, studentka medicíny, byla spatřena naposledy v pátek u vchodových dveří panelového domu ve Stodůlkách, jak odcházela společně se svým kamarádem a hercem Janem P. Dokazoval to i kamerový záznam, který policie v souvislosti s pátráním po dvojici zveřejnila. Podle informací deníku MF Dnes žena krátce před svým odchodem z bydliště stihla poslat kamarádce krátkou zprávu: Za dvacet minut jsem u tebe. O tři dny později byla nalezena mrtvá.

Co se přesně stalo, není zatím jasné. Dosud také není zřejmé, jakou roli v úmrtí ženy hrál Jan P. Policisté pouze potvrdili dřívější dohady médií, podle kterých muž v pátek spáchal sebevraždu skokem pod metro ve stanici Vltavská.

Podle médií se oba bavili výpravami do různých opuštěných míst, jako jsou továrny, polorozpadlé haly nebo jiné budovy. „Oba měli rádi urbex, průzkum opuštěných míst. Mohli se někam vypravit a něco se mohlo stát,“ citoval deník jednu z kamarádek dívky. Tato verze však kolidovala s tím, jak byla dvojice při svém odchodu od paneláku ve Stodůlkách oblečená – tedy rozhodně ne ve sportovním.

„Žena měla na sobě světlý kabát dlouhý po kolena, modré džíny, černé kotníkové boty a na zádech měla při odchodu z domu modrý batoh. Muž měl na sobě tmavou bundu, modré džíny a na zádech tmavý batoh,“ uvedla policejní mluvčí Kropáčová.

Medička neměla žádné problémy, dobře se učila a s Janem se přátelila delší dobu. Podle informací MF Dnes se znali z improvizačního divadla, kterému se muž věnoval. Jana P. jeho kamarádi popsali jako inteligentního, klidného a zodpovědného člověka.

Nina H. byla také členkou křesťanské organizace YMCA, jak dokládá příspěvek na Facebooku. „Veselá, laskavá, spontánní, bezprostřední, talentovaná, obětavá… a mnoho dalších vlastností, které bychom mohli přisoudit Nině, která nás navždy opustila. Byla jedinečnou ymkařkou a její srdce bilo pro Ten Sing,“ uvádí YMCA v postu. Podle něj neexistuje jednoduchý způsob, jak se s touto tragédií vyrovnat. 

SVÍČKA ZA NINU Veselá, laskavá, spontánní, bezprostřední, talentovaná, obětavá…a mnoho dalších vlastností, které bychom...

Zveřejnil(a) YMCA v České republice dne Úterý 10. listopadu 2020

Policie nadále případ vyšetřuje. „V současné chvíli kriminalisté nevylučují úzkou souvislost mezi oběma případy. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z násilného trestného činu a na případu stále velmi intenzivně pracují,“ uvedla včera mluvčí Kropáčová.

V rámci vyšetřování případu policisté od pátku prohledávali desítky míst po celé Praze, kde by se muž se ženou mohli nacházet, za asistence psovodů mimo jiné i část Prokopského údolí, které bylo nedaleko bydliště hledané ženy. Desítky dobrovolníků pátraly i v parcích a lesících okolo stanic metra Nové Butovice, Hůrka, Motol a Petřiny

V pondělí odpoledne pak začali hledat v oboře Hvězda v Praze 6, kde tělo pohřešované nalezli. V úterý se na místo činu vrátili, aby důkladněji prohledali okolí. Kriminalisté čekají na výsledky pitvy, která určí, jak žena zemřela.

,

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

Roman Berbr na mimořádné valné hromadě Fotbalové asociace ČR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

Pivovar Klášter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...

Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou
Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou

S kolegyněmi v redakci jsme měly možnost vyzkoušet polévky Prestó, které jsou opravdu rychlé na přípravu a usnadní vám přemýšlení nad tím, co...