Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vyřešila komise Jiřího Goldy?

Česko

Verdikty

Rekordní pokuta pro Střížkov Kauzu zrušeného utkání a nepodloženého obvinění z korupce potrestala disciplinárka nezvykle tvrdě: za znevážení jména fotbalu, porušování řádů, nesportovní ovlivňování soutěže a nenastoupení týmu k utkání přišli Bohemians Praha o dvacet bodů a zaplatí pokutu 6 milionů korun. Marek Kincl nesmí dva roky vykonávat funkci kapitána, stejně dlouho nesmí ve fotbale působit šéf klubu Karel Kapr, který navíc dostal pokutu 300 tisíc.

Trest i pro Bohemians 1905 Pokutu musí zaplatit i druhá strana. Za výtržnosti fanoušků a znevážení jména fotbalu, tedy třeba za to, že svého soupeře na stadionu označili mnohoznačně za „hosty“, dostali Bohemians 1905 pokutu 100 tisíc korun, ředitel klubu Lukáš Přibyl pak musí zaplatit 50 tisíc.

Za skandální rozhovor důtka Šéf legislativní komise Jiří Kubíček a člen výkonného výboru Petr Voženílek, který v telefonickém rozhovoru přirovnal vedení Bohemians Praha k mafiánům, vyvázli jen s napomenutím. Oba odešli od disciplinárky s důtkou, Kubíček pak musí výkonný výbor požádat o vyslovení důvěry.

Plzeň zaplatí 20 tisíc korun Pokutu 20 tisíc korun musí zaplatit v Plzni za to, že při utkání se Spartou domácí fanoušci použili zakázanou pyrotechniku. Vedení Viktorie označilo 12 osob, které se na použití pyrotechniky podílely, a od utkání se Spartou jim na blíže neurčenou dobu zakázalo účastnit se domácích zápasů. Disciplinární komise to při vynesení trestu označila za polehčující okolnost.

Plíšek vyvázl s důtkou Bez finančního postihu i zákazu vstupu na lavičku, ale jen s důtkou, odešel ze zasedání komise teplický trenér Jiří Plíšek. Ten byl včera předvolán kvůli výrokům po utkání na hřišti Bohemians Praha, kde Severočeši 28. března remizovali 1:1. Plíšek po utkání kritizoval výkon rozhodčího Tomáše Kocourka. Podle kouče sudí benevolentně posuzoval souboje v neprospěch Teplic.