Úterý 28. června 2022, svátek má Lubomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Co znamená arabské tetování Pekarové Adamové? Jde o jména mé rodiny, říká nová šéfka TOP 09

Nová předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová na volebním sněmu strany foto: ČTK

Praha - Co má nová předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová vytetované na levé paži? Takovou otázku si po jejím nedělním zvolení pokládali lidé nejen na sociálních sítích. Nová šéfka strany má na viditelném místě na paži vytetovaný nápis v arabštině. Serveru Novinky.cz řekla, že jde o jména její rodiny.
  13:10

Kalouskův favorit neuspěl. Novou předsedkyní TOP 09 je Pekarová Adamová

„Jsou to jména mojí rodiny. Když jsem se rozhodla, že se nechám poprvé tetovat, byla jsem jako dobrovolnice v dětském domově v Maroku. To písmo se mi vizuálně líbí,“ řekla nová šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová serveru Novinky.cz. Konkrétně má na levé paži vytetovaná jména Miroslav, Zlata, Margarit, Daniela a Martin. Liberálně konzervativní středopravicová strana TOP 09 se po nedělním hlasování stala jedinou parlamentní stranou, v jejímž čele stojí žena.

Nová předsedkyně Markéta Pekarová Adamová na volebním sněmu strany, který...
Nová předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová na volebním sněmu strany,...

Podle serveru má pětatřicetiletá Adamová Pekarová vytetovaný nápis v arabštině již deset let. „Už ho mám tak dlouho a ve společnosti je taková tolerance k tetování, že by to snad nikoho nemělo pohoršovat,“ uvedla. Před časem deníku Blesk řekla, proč má jména její rodiny vytetované zrovna na levé paži. „Rodina je to nejdůležitější, co máme, a provázejí mě tak vždy a všude. Ne náhodou jej mám na levé ruce na bicepsu, což je blízko srdce,“ vysvětlila Blesku.

Nová předsedkyně TOP 09 se v minulosti aktivně věnovala dobrovolnické činnosti v zahraničí. Mimo dětský domov v Maroku dělala dobrovolnici i v dětském domově v Arménii. Dále také pracovala s postiženými lidmi v Srbsku. V České republice pravidelně organizuje dětské tábory a akce pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí.

TOP 09 na rozcestí. Do čela strany má nakročeno Czernin, tábor Pekarové Adamové si ale věří na vítězství

K dobrovolnické činnosti Pekarovou Adamovou vedlo to, že se její bratr narodil s handicapem, konkrétně mu po narození chybělo několik obratlů. „Určitě to ovlivnilo i mé dospívání, hodnoty a uvědomění si, co je skutečně v životě důležité,“ řekla před lety Blesku. Prozradila, že tetování na levé paži není jedinou ozdobou na jejím těle. „Mám tři tetování. A protože je mám schválně na zádech, abych je mohla zakrýt, tak nebudu prozrazovat, co všechno znázorňují,“ řekla před čtyřmi lety Blesku.

Do politiky kvůli aroganci ČSSD

Pekarová Adamová vstoupila do strany TOP 09, kterou před deseti lety založili Miroslav Kalousek s Karlem Schwarzenbergem, již na samém počátku v roce 2009. „Strašně mě štvala arogantní a populistická politika sociální demokracie. Přijde mi neuvěřitelné, že z dnešního pohledu to tenkrát vlastně nebylo tak strašné, jako je to dneska,“ řekla v neděli při svém kandidátském projevu.

Nová žena v čele TOP 09. Můj mandát je nejsilnější, myslí si Pekarová Adamová

Liberálněji orientovaná Pekarová Adamová vystřídala Jiřího Pospíšila, který vedl stranu od roku 2017. V neděli porazila konzervativnějšího Tomáše Czernina o 15 hlasů. Bývalý předseda strany Pospíšil Pekarovou Adamovou v kandidatuře podporoval, naopak jeden ze zakladatelů strany Kalousek stál za Czerninem. „Všichni jsme srdcem topáci a chceme pro stranu to nejlepší. Teď poprvé jsme mohli vybírat mezi dvěma kandidáty. Velká část našich členů říkala, že je pro ně volba hodně složitá, protože by nejraději podpořili oba uchazeče. Nevnímám to jako vítězství nějakého křídla, které bych reprezentovala. Jde mi o dobro topky a věřím, že nás to posune k lepším výsledkům,“ řekla krátce po zvolení v rozhovoru LN

Poslankyně povede opoziční TOP 09 příští dva roky, tedy i do sněmovních voleb. Ve svém programu klade důraz na ochranu životního prostředí a na vzdělání. Stojí také zatím, aby Česko přijalo euro.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat