Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Colours of Ostrava zahájí oscarový Nyman

Česko

PRAHA/OSTRAVA Britský skladatel Michael Nyman, který proslul především hudbou k oscarovému filmu Piano a mnoha snímkům režiséra Petera Greenawaye, zahájí 9. července mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava. „Zahájení se opět odehraje na hlavní venkovní scéně a pro diváky budou připravena i místa na sezení,“ říká dramaturgyně a ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Michael Nyman, který je uznávaným avantgardním skladatelem a téměř renesančním autorem – má záběr od oper přes koncerty a módní přehlídky až k počítačovým hrám – přijede se svým jedenáctičlenným bandem. Zahraje výběr svých skladeb z filmů režisérů Petera Greenawaye, Michaela Winterbottoma, Neila Jordana i z filmu Piano Jane Campionové. Stovka cizích i našich kapel Festival Colours of Ostrava proběhne od 9. do 12. července v zeleném centru Ostravy a představí více než 100 zahraničních a domácích kapel. První již oznámenou hvězdou je americký funkový saxofonista, zpěvák a showman Maceo Parker, který festival uzavře. Do programu Colours kromě Michaela Nymana přibyla další dvě nová zahraniční jména: Sean Kuti s kapelou Egypt 80 z Nigérie a kolumbijská formace LA 33, která hraje divokou urban salsu.

Z českých kapel jsou nově v programu například Tata Bojs, David Koller, Dub-o-net, Švihadlo, Věra Špinarová, Monika Načeva, Michal Pavlíček, DJ Five, Boo, Mňága a Žďorp či Vypsaná Fixa. Více informací na www.colours. cz.

Autor: