Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Covid 19

Mezitýdenní počet nově nakažených dál klesá, už pošesté v řadě. V úterý přibylo 19 482 případů

Očkování v centru Černý Most v Praze foto:  Petr Topič, MAFRA

Sledujeme online
Denní nárůst nákazy v Česku v mezitýdenním srovnání pošesté v řadě klesl. V úterý přibylo 19 482 potvrzených případů, asi o dva a půl tisíce méně, než před týdnem. Mírně také klesl počet hospitalizovaných s covidem, je jich 6 670. Kleslo číslo incidence, naopak mírně o čtyři setiny na 0,90 vzrostlo reprodukční číslo.
  6:58

Vysoké ale zůstávají počty úmrtí. Od začátku epidemie loni v březnu zemřelo více než 34 000 lidí s covidem. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Celkový počet aplikovaných dávek očkování proti covidu v úterý přesáhl 14 milionů.

Spolu s poklesem denních případů prokázané infekce klesá i týdenní incidence. Na 100 000 obyvatel připadá v Česku 1 025 případů za posledních sedm dní. Je to nejmíň za poslední více než dva týdny.

I nadále se epidemie nejrychleji šíří na východě země. Ve Zlínském kraji testy za poslední týden odhalily přes 1 300 nových případů v přepočtu na 100 000 lidí. V Olomouckém kraji to bylo přes 1 200. Třetí nejvyšší týdenní incidenci vykazuje Vysočina s 1196 případy. Naopak nejnižší incidenční číslo má Karlovarský kraj s 461 novými případy za poslední týden na 100 000 obyvatel.

Nadále vysoká zůstává vytíženost nemocnic. V úterý bylo hospitalizováno s prokázanou nákazou novým typem koronaviru 6 670 lidí, z toho 1 040 bylo v těžkém stavu. Oproti stejnému dni předchozího týdne klesl celkový počet pacientů o 331 a počet těžkých případů o 77.

Přírůstek nakažených s covid-19 za poslední týden

Od začátku epidemie loni v březnu se v Česku prokazatelně nakazilo 2,28 milionu lidí. Přibližně 86 procent z nich se již vyléčilo, naopak 34 034 lidí s covidem zemřelo. Od začátku prosince zemřelo 747 lidí, více než dvojnásobek než za celý říjen.

Zdravotníci v úterý podali přes 90 000 dávek očkování, které má zabránit těžkému průběhu nemoci. Celkový počet dávek aplikovaných v Česku tak přesáhl 14 milionů.

Denní přírůstky

6. prosince 2021

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat